Poslední jednorožec

Argo - 2009
ISBN: 80-85979-15-2, 978-80-257-0161

Argo (2009) 80-85979-15-2, 978-80-257-0161 253
Altar (1997)

Dnes již legendární fantasy román pro mládež i dospělé možná znáte ze stejně oblíbené animované podoby, druhé české vydání však nepřináší pouze působivý a dojímavý příběh jednorožky, která pátrá po osudu svého druhu, ale mimo jiné i cenami ověnčenou novelu Dvě srdce, která zde plní funkci cody.Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Triton. (Založil/a: elyon)

Peter S. Beagle Peter S. Beagle
*20.04.1939

LeaLea
  8. 3. 2012, 9:30
Krásný melancholický příběh. Pamatuju se na film, ten mě dostal už jako hodně malou. Knížka je lepší, dává velký prostor fantazii a tomu, co si chce kdo z příběhu vzít. Doporučuju.
Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 15:44
"Jenže já jsem kočka a žádná kočka ještě nikdy nikomu nedala přímou odpověď."

Nádherně smutný příběh postupně "polidšťované" jednorožky se spoustou hlubokomyslných pasáží. Nejvíce jsem si oblíbila mága Šmendrika a "záhadného" hradního kocoura- připomněl mi Sapkowského Chestera ze Zlatého odpoledne. Vskutku dojemné v kladném smyslu slova (a to že se mnou jen tak něco nehne). 95% A ráda se ke knize vrátím, bude-li někdy hodně času a málo čtiva.

"...a tak znovu začala přecházet klecí, za každou cenu se hýbat, aby zabránila srdci puknout nesvobodou."
DanielOsbourne
  4. 4. 2014, 10:42
Nádherný příběh. Dříve než knihu jsem viděl stejnojmenný animovaný film a do toho jsem se zamiloval. A stejně jako do filmu, zamiloval sem se i do knihy. Více melancholický a depresivní příběh jsem ještě nečetl. Příběh "Dvě srdce" už není takový, jako o posledním jednorožci, ale dává alespoň nahlédnout, co bylo s postavami dál. Poslední jednorožec je kniha, kterou budu mít vždy v hlavě.
Blueberry
  19. 4. 2014, 22:54
Poslední jednorožec je můj nejoblíbenější příběh vůbec. Znám filmové zpracování nazpaměť a nikdy na něj nedám dopustit. Ale knihu mezi oblíbenými nemám a přiznám se, že ji nemám ani dočtenou. Knižní verze je velice chabým odvarem, postrádá kouzlo i atmosféru. A tomu nerozumím, i když na tom zase tolik nesejde. Psaná forma pro mě byla zklamáním už pouze tím, že v něm byl jednorožec vylíčen jako ženský rod, i když jednorožec v původním anglickém díle i v kreslené verzi je bytost bezpohlavní. Jednorožci prostě nejsou klisny nebo hřebci, bože můj, to je pro ně urážka. Tákže, za film 11* z 10* - mno a za knihu 3* z 10*. Ale ten hlavní špatný pocit mám především z českého překladu a ne z příběhu samotného. Dobrou noc!
Evatar
  17. 3. 2015, 21:28
Dobrý dník :)

Prosím, měl by někdo doma, nebo ví někdo o někom, kdo ji má a třeba i za nějaký peníz dá? Miluju ten příběh a ten hlas a všechno :D!

Coufalova.Eva@seznam.cz

Díky velmi!
yags
  11. 7. 2012, 21:37
Po přečtení tetralogie Dračího jezdce jsem pořád hledala nějakou fantasy knížku, která by mne alespoň z poloviny tak zaujala. Když jsem našla Posledního Jednorožce a komentáře k němu, řekla jsem si, že jsem našla adekvátní náhradu a knížku objednala. Bohužel jsem ale byla zklamaná z úvodního slova autora. Přečíst si před vlastní knížkou text, že si autor myslel, že napsal brak a ono se to jako zázrakem lidem líbilo, tak to vydali ve velkém a ještě napsal z donucení pokračování opravdu nemusím. Zkazilo mi to celkový dojem (ani jsem po úvodním slovu neměla chuť se pouštět do čtení) a proto dávám jen tři hvězdičky. Samotný příběh byl působivý a čtivý. Nicméně nepředpokládám, že si ještě něco od tohoto autora přečtu.
corneille
  8. 4. 2012, 19:53
Naočkovaná představou o sentimentální pohádce od Disneyho jsem lehce nedůvěřivě otevřela knihu... a už ji nepustila do poslední stránky. Na knize je dost poznat, že ji autor psal v průběhu šedesátých let :o) Nebojím se nazvat knihu klasikou fantasy, která rozhodně stojí za přečtení.
Drosera
  21. 11. 2011, 17:44
Četla jsem jí dvakrát, jednou jako malá holka, a teď jsem si jí k Vánocům i objednala. Já jí prostě v té knihovničce potřebuju. Příběh, který se mi do paměti otiskl nejhlouběji.
Tasemnice
  1. 6. 2011, 17:59
Když jsem Posledního jednorožce četla poprvé, ihned jsem se zamilovala a také jsem toho hodně nabrečela. To jsem byla ještě dítě, a teď, s odstupem, pozoruji, že ta knížka ani není tak pohádkou. Je v tom něco hlubšího. Jedno z těch děl, které si budu moct přečíst vždycky znovu a znovu.
Všelicos
  12. 11. 2009, 14:29
Nejkrásnější kniha jakou jsem kdy četla. Musím vzdát hold českému překladu. Knížečka do kapsy, kterou vozím všude s sebou...