Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jack & Merick - Pošuci z galaxie Real

80%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jack & Merick - Pošuci z galaxie Real
 Všechny obaly
Jack & Merick - Pošuci z galaxie Real
 Všechny obaly
Jack & Merick - Pošuci z galaxie Real
 Všechny obaly
Originální název: Jack & Merick - Pošuci z galaxie Real
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Nová Forma s.r.o. - 2013
ISBN: 978-80-7453-312-9
Počet stránek: 196
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nová Forma s.r.o. (2013) 978-80-7453-312-9 196
Nová Forma s.r.o. (2010) 978-80-87313-70-1 172 brož.

Pošuci z galaxie Real, Jack & Merick, jsou bezesporu desperáti, s kterými by nikdo nechtěl mít nic společného. Ke splnění mise se obklopí pošuky snad ještě většími a tak není brzy nouze o bizarní dobrodružství napříč celým vesmírem.
Kniha vyšla v omezeném nákladu a nakonec stažena z prodeje. (Založil/a: El Curo)

(více)  
Michal Březina Michal Březina
*30.10.1977

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VenDulin85
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 11. 2015, 17:06
Musím se přiznat, že krom Červeného trpaslíka jsem do čtené sci-fi příliš nezabrousila, ale tento český exkurz byl více než příjemný. Několika faktům navzdory ;-). Za prvé, hlavní postavy jsou, ne-li švihlé, tak rozporuplné. Jack a Merick jsou boží hovádka, která zdemolují (jeden s rozmyslem, druhý bez rozmyslu), co jim pod ruku přijde. Zkrátka a na rovinu, nedá se o nich říct, že by to byli kladní hrdinové a s tímto faktem jsem se musela dlouho smiřovat. Postupem času mi jejich lhostejnost k dobrým skutkům přišla osvěžující jako jarní vánek z hor a zkoušela jsem tipovat, kdo setkání s nimi přežije a kdo nikoli. Druhým faktem, který by vychýlil pomyslnou ručičku vah do záporných hodnot (kdyby se ona ručička netřepotala nadšením jak pominutá), je ten, že sotva se vám kniha dostane pod kůži, tak zákeřně skončí a vy (třetí a poslední fakt) jste namydlení, protože autor zcela nezodpovědně doposud nevydal pokračování. Troufám si tudíž domýšlet, že charakteristiku Jacka Blasara čerpal ze své osobnosti a je na to určitě hrd.
Jezinka
60% 60% 60% 60% 60%
  2. 12. 2012, 2:38
Nejsem čtenář tohoto druhu sci-fi, nejsem čtenář mužské zábavné literatury, nejsem cílový čtenář Pošuků z galaxie Real. Dva hlavní hrdinové, kteří ve výsledku působí jako potomci Pata a Mata a Jamese Bonda, vyrazí do vesmíru za svou misí. Na začátku nevzbudí velké sympatie a sympatie vůči těm dvěma zůstanou spát prakticky celou knihu. (V mé kategorii hrdinů, kteří mi lezli na nervy, se Jack a Merick řadí po bok doktora Živaga, doktora Sinuheta a Pierra Abélarda.) Kdo ovšem sympatie, soucit a pochopení probouzí, jsou postavy ženské. Naše nesympatické antihrdiny provázejí, nebo kolem nich v čase a prostoru krouží, představitelky tří archetypů žen. Žena rázná a soběstačná, která má svůj osud pevně v ruce, žena jemná a něžná a žena odkopnutá kamsi, odkud se snaží napravit svět. Pravda, jedna z nich je robot, což jí na lidskosti vůbec neubírá. Pošuci z galaxie Real jsou opravdu pošuci. Jacku a Mericku, co s vámi bude dál?
Veassë
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 6. 2013, 21:00
Příběh je psaný rychlým tempem a to je fajn, četlo se to dobře. Hodně jsem se u toho pobavila a zasmála a je jednoznačné, že Jack a Merick jsou vážně pošuci, kteří měli ze všech nahnutých situací do kterých se dostali vždycky z pekla štěstí :-) Spousta originálních názvů planet, míst, osob nebo mimozemských tvorů. Spousta vynikajících hlášek, které občas zavinily můj výbuch smíchu... V závěru knihy mě nejvíc pobavil příběh Melinud a její trable s neustálými časoprostorovými přesuny. Určitě doporučuji k přečtení :-)
Skrblik
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 3. 2013, 9:20
Ačkoliv mám raději vážnou sci-fi, bavil jsem se. Jednoduchý děj má spád, tempo je svižné, dialogy zábavné, destrukce humorná a většina gagů povedených. Postavy jsou celkem sympatické a vtipné a některé situace opravdu bizarní. Neřezal jsem se sice smíchy na každé stránce, ale za přečtení to rozhodně stojí!
kulyk
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 8. 2013, 23:09
Pan Březina se vrhl do psaní s hravostí a skotačivostí malého hříbátka. Je vidět, že prvním cílem bylo pobavit sebe a blízké okolí, druhým vyndat ze sebe tu spoustu hlášek, které se mu při potulce tímto slzavým údolím kumulovaly v prostorech za očima. Když si povšiml, že dílo začíná nabírat větších rozměrů, nasadil přístup skutečného spisovatele a knihu dodrcnul do zdárného konce. Vidím v něm solidní potenciál, neboť pouze psaním, jen psaním a zas iba metáním literami na papírek dosáhne učeň mistrovství. Propracuje-li ještě lépe charakteristiku postav či popisy zvoleného prostředí, máme se na co těšit.
forsythia
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 6. 2013, 20:36
Příjemné čtení, já se dobře bavila hlavně jazykovým humorem a všemožnými narážkami na vše možné. S hrátkami s časem a prostorem se autor nes*** a lítá to tam jak žába v mixéru, což je mi taky sympatické. No a ti dva pošuci jsou k sežrání a moc se těším na pokračování.