Myš a Krtek, zbrusu nový den

Myš a Krtek, zbrusu nový den

Albatros - 2014
ISBN: 978-80-00-03495-9

Albatros (2014) 978-80-00-03495-9 56

Krtek měl trudné ráno. Našel kalhoty i košili prožrané od molů. Takhle přece nemůže jít ven. Omotal se šálou, aby díry nebyly vidět, a zaběhl za Myškou. Myška si naštěstí věděla rady. Vyrobila legrační záplaty na kalhoty a Krtek zase přišil žaludové knoflíky, a měl oblečení zase zbrusu nové. Ze starých věcí udělali nové! Nejen z děravých kalhot. Ale také ze staré pneumatiky vyrobili zbrusu novou houpačku pro Myšku. Pro malé i velké děti, které také rády čtou o Kvakovi a Žbluňkovi! (Založil/a: janeicka)

teite
  18. 10. 2014, 15:12
Se sérií o myši a krtkovi mám zásadní problém - zatímco některé díly nadchnou, druhé jsou docela velká nuda. Máme to doma půl na půl a tahle část bohužel patří do té nudné poloviny. Mně se knížka docela líbí, ale dětem ne, nebavila je, proto jsem musela nějakou tu hvězdu ubrat. Přirovnání ke Kvakovi a Žbluňkovi podle mě trochu kulhá - ti dva totiž jsou výrazné povahy, člověk tak nějak ví, co od nich čekat, kdežto myš a krtek jsou spíš takoví statisté bez výrazněji vykresleného charakteru. Ve zkratce, knížka neurazí, ale ani nenadchne.