Big Data

Big Data

Podtitul: Revoluce, která změní způsob, jak žijeme, pracujeme a myslíme

Computer Press - 2014
ISBN: 978-80-2514-119-9

Computer Press (2014) 978-80-2514-119-9 256

Seznamte se s novým fenoménem, díky kterému získáte zcela nový pohled nejen na proces získávání informací z dostupných dat, ale na fungování světa jako celku v technologiemi protkaném 21. století. Dvojice autorů vám ukáže moderní přístup ke zpracování dat, který nepracuje se vzorkem, ale celou množinou. Takto lze získat cenné informace mnohem rychleji než v případě konvenčních postupů a v řadě případů lze objevit i úplně nové spojitosti. To vše v poutavé čtivé formě. (Založil/a: janeicka)

Nosferatu
  26. 2. 2016, 13:47
Poutavě napsaná kniha o tom, jaké příležitosti, ale také hrozby přináší schopnost firem zacházet s daty, které o sobě zákazník/uživatel vědomky či nevědomky poskytuje. Je zde popsáno spousta příběhů z praxe (samozřejmě především v USA). Mě jako čtenáře/uživatele/zákazníka okamžitě po přečtení přepadla trochu paranoia z toho, co všechno se o mém konání na internetu může dozvědět strejda Google a co si z toho vyvodí o mé osobě. Určitě zajímavé čtení (nejen) pro nadšence o téma zpracování dat, ale také pro běžného uživatele internetu i kreditních karet, který se dozví, jak mohou být tyto informace zpracovány k jeho prospěchu (např. doporučování podobných knih), ale i zneužity proti němu.