Neverbální komunikace

Neverbální komunikace

Podtitul: Co vám prozradí lidské chování a jednání, a jak toho využít

Neverbální komunikace představuje obrovský zdroj informací pro poznávání sebe i druhých lidí. Důležité je i to, jak k informacím přistupujeme, jak jim rozumíme a jak s nimi nakládáme. V této knize se dotýkáme všech důležitých oblastí a díváme se na ně novým pohledem. Kdo očekává jen mechanické přiřazování jednotlivých významů k signálům těla, bude zklamán. Nejsme přesvědčeni, že např. obrázek osoby škrábající se za uchem s komentářem, že jde o snahu nás podvést, je opravdu správné naplňování pojmu neverbální komunikace řeči těla. Mezi nejzajímavější oblasti bezesporu patří: falešné představy vycházejí z nesprávných představ o lidech, jevech a dění kolem, z nereálných přání anatomie chování neustálý a aktivní proces výměny informací mezi organismem a jeho vnějším i vnitřním prostředím otázka Jsme více tělo, nebo duše? obě složky, soma i psýché se navzájem podmiňují,doplňují a stimulují, společně představují ohromný potenciál, který má člověk k dispozici pro vlastní seberealizaci, tvořivé budování vztahů i sebepoznávání. emoce a tvar protože má emoce sílu se vtlačit do tělesného tvaru, má i tvar naopak schopnost nás informovat o kvalitě emočního prožitku. postoj, chůze, způsob sezení, ruce, trup, pánev, krk, šíje a hlava co vše o nás prozrazují tělesné signály a jejich interpretace různé systémy nám pomáhají jevy zachycovat, popisovat a vyhodnocovat tělesný kontakt kdy jsou emoce přenášeny a umocňovány agrese a agresivita hrající významnou roli při přežití a reprodukci dominance a submise kdy dominance představuje snahu ovládnout prostor i lidi v něm a submise naopak písmo jako zdroj poznání v rukou odborného psychologa se stává tento neverbální produkt dokonalým projektivním testem. Navrženými úkoly, které jsou uvedeny na konci většiny kapitol, vás chceme inspirovat k aktivní práci s informacemi, k jejich ověřování. Je již na Vás, zda se rozhodnete pro oblast vlastního sebepoznávání, partnerských vztahů, vztahů v pracovních týmech, vlastního duševního zdraví nebo rozvoje svých dovedností. Kniha je plná kreseb a fotografií, na nichž je vše popisováno a vysvětleno, přičemž na konci každé kapitoly se sami můžeme otestovat připravenými úkoly. (Založil/a: assez)