Nad moři a oceánem

Nad moři a oceánem

Podtitul: 311. čs. bombardovací peruť v období svého působené u Velitelství pobřežního letectva RAF (červen 1943 - červen 1945)

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Svět křídel - 2000
ISBN: 80-85280-63-9

Svět křídel (2000) 80-85280-63-9 576

Tato kniha uzavírá dlouhou cestu za hledáním strastiplných stop, které naše jediná bombardovací peruť, bojující v letech druhé světové války v rámci Spojeneckého letectva, v historii RAF - především však v tradicích letectva našeho, zanechala.
Za období od června 1943 do června 1945, v koncové fázi působení 311. čs. bombardovací perutě v radách jednotek Velitelství pobřežního letectva - Coastal Command RAF, kniha znovu přibližuje život, úspěchy a bohužel i bojové ztráty naší perutě. Tentokrát však za období, kdy bojovala na moderních výkonných čtyrmotorových strojích Consolidated B-24 Liberator, kterými byla naše jednotka, s přihlédnutím k vysoce hodnoceným dříve dosaženým výsledkům, nakonec přezbrojena. (Založil/a: ryba443)