Nehody dopravních letadel v Československu 1945 - 1960

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Svět křídel - 2009
ISBN: 978-80-86808-71-0

Svět křídel (2009) 978-80-86808-71-0 336

Kniha pojednává o nehodách dopravních letadel na území Československa a nehodách dopravních letadel čs. dopravců kdekoliv na světě. Jedná se o druhý díl, který se zabývá „zlatým obdobím dopravního letectví“ v letech 1945-1960. Ve statistické kapitole je chronologicky seřazeno dvacet nehod a jejich vyhodnocení podle příčin, nehodovost typů letadel, atd. Následuje rozbor jednotlivých nehod seřazených do kapitol podle jednotlivých typů letadel. U každého typu letadla je napsána stručná historie typu, stručný technický popis a pak následuje rozbor nehod. V knize jsou citovány (doslovný přepis) desítky dobových dokumentů, které autoři našli v archívech. Text doplňují náčrtky nehod a skoro dvě stovky unikátních fotografií.
Kniha je určena velmi širokému okruhu čtenářů, nejen profesionálním pilotům, technikům a dalším leteckým odborníkům. (Založil/a: dejw)