Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Seňor Vivo a drogový baron

92%
5 39
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Seňor Vivo a drogový baron Originální název: Senor Vivo and the coca lord

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2004
ISBN: 80-7341-255-1
Počet stránek: 287
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 16x v oblíbených
v přečtených 59x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2004) 80-7341-255-1 287
BB art (2002)

Znetvořené mrtvoly, které se člověku pravidelně objevují na prahu, jsou už pořádným důvodem k zamyšlení. Mladý profesor filosofie Dionisio Vivo je z jejich přítomnosti zpočátku jen zmatený, zato jeho přítel Ramón, jeden z mála čestných policistů ve městě, má ve věci jasno: pokud Dionisio nepřestane psát populární dopisy do prestižního listu La Prensa, v nichž odhaluje nečisté praktiky drogových baronů, musí se bát o život. Jako dítko Štěstěny Dionisio skutečně prvních pár atentátů přežije, pak ovšem narkomafie změní taktiku a zaměří se na jeho nejbližší - a seňor Vivo pochopí, že se nechal vtáhnout do boje na život a na smrt.
Nezůstane v něm naštěstí úplně sám; Vivovi přispěchají na pomoc obyvatelé idylického městečka Cochadebajo de los Gatos, němž si El Jerarca hodlá i přes jejich odpor vybudovat novou základnu. A protože ti patří k vyznavačům kultu candomblé, hrubé síle se tu postaví síly magické...
Vzal-li si Louis de Berniéres ve své prvním románu na paškál latinskoamerické tajné služby a armádu (Válka o zadnici Dona Emmanuela), v druhém dílu volné latinskoamerické trilogie podobným způsobem zpracoval latinskoamerickou drogovou scénu (předobrazem hlavního zlosyna El Jerarcy není totiž nikdo jiný než nechvalně proslulý Pablo Escobar). A přestože de Berniéres nezůstal nic dlužen svému smyslu pro humor, čtenářům bude tentokrát nejspíš mrznout úsměv na rtech... (Založil/a: Vendy)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

teite
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 12. 2013, 21:10
Atypický hrdina, intelektuál, ze kterého se stává bojovník proti velké přesile - magické, mystické, humorné i mrazivé, zkrátka skvělé.