Billie

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3151-6

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3151-6 192

Nový román Anny Gavaldy uvádí na scénu dvě přitažlivé osobnosti, které se podělí o svá neštěstí a trable, aby mohly dospět. Očima hlavní hrdinky Billie poznáváme příběh lásky dvou puberťáků, zdeptaných a nehezkých ošklivých káčátek. Ti dva se osudově setkají při Mussetově hře S láskou nejsou žádné žerty, kterou povinně hrají ve škole. A díky magickému působení divadla, kdy si mohou vzájemně jako postavy na jevišti říct, že jsou krásní, tomu nakonec začnou věřit. Billie nám o této proměně vypravuje. Nerespektuje žádná tabu, dotýká se ožehavých témat: bídy, prostituce, homosexuality, násilí, opuštěnosti… Vypráví syrovým, hovorovým jazykem, s náhlými zlomy, barvitými líčeními, hrou se slovy, to všechno hlasem mladé vypravěčky, sice zdeptané životem, ale bojovné. Je to příběh lásky a přátelství, v němž se lehce dotýkají ušlechtilé city a předstíraná naivita… (Založil/a: alča87)

Pett
  20. 3. 2014, 20:43
...je skvostná! Trochu jsem se zalekla té hovorové, vulgární řeči...ale sedí jí to jako p...l na hrnec, holce jedný bláznivý :) úžasná "gavaldovská" óda na přátelství a klasické její poselství, že vlastně nic není nemožné....jen se člověk nesmí bát a vzít občas osud do svých rukou... lehce ironické, místy vtipné...a ani smutno se vám nevyhne...miluju takovéto emocemi a vzkazky nabité příběhy a miluju Gavaldu samotnou :)) howgh!
teite
  13. 6. 2014, 17:13
Na začátku jsem měla pocit, že to asi nebude můj šálek kávy, ale po pár stránkách jsem se začetla a nakonec musím říct, že se mi tato kniha po Prostě spolu líbila od autorky asi nejvíce - ostatně námětem přátelství dvou "podivínů" mají tyto dvě knihy dost společného. Kdo může, ať si vyhradí den a přečte knihu najednou, je to nejlepší způsob, jak se nechat vtáhnout do světa Billie.
karkulin1982
  12. 5. 2014, 20:41
Po "Prostě spolu" mě už žádná další kniha autorky tak nenadchla a v podstatě se ani nelíbila, což platí i o této knize, která mě naprosto nezaujala. Všechny informace se v ní neustále opakovaly a měla jsem co dělat, abych ji vůbec přečetla, takže velké zklamání.
HelenaH82
  12. 2. 2015, 19:47
K prvním stránkám jsem se vrátila v závěru, protože jsem byla překvapená, že mě kniha "nechytla" tak jako jiné od této autorky. Na dalších stránkách jsem se začetla, ale možná jazyk, kterým je kniha psaná nebo cosi jiného mi prostě nesedlo.
cisty
  8. 5. 2014, 13:17
Zpočátku jsem si musela zvyknout na styl psaní. Ale pak jsem se začetla a knihu přečetla za jediný den. Úžasný závěr.