Jsme přece sestry

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Host - 2014
ISBN: 978-80-7294-978-6

Host (2014) 978-80-7294-978-6 384

Čtivá a dojemná kniha o třech silných ženách, která je určena všem, kdo mají rádi rodinné příběhy. Tři sestry, tři životy, tři lásky — a portrét celého století. Anne Gesthuysenová napsala strhující knihu o svých úchvatných pratetách, které se dohromady dožily 282 let. Katty, Paula a Gertruda se setkávají na Gertrudiných stých narozeninách. Chtějí plánovat budoucnost, ale nejdříve si musí vyjasnit minulost. Gertruda má stále dobrý zrak, ale neslyší — nebo spíš nechce slyšet. Paula už skoro nevidí, ale vždycky svým sestrám ráda propůjčí sluch. A čtyřiaosmdesátiletá Katty, benjamínek rodiny, chce při každé příležitosti slavit — tak jako dřív, když bývala specialistkou na PR, přestože se to tak tehdy ještě nejmenovalo. Všechny tři se vyznačují stejnou umíněností i smyslem pro humor a všechny tři trpí vrozenými problémy oběhového systému, které si samy léčí příliš silnou kávou a dobrou kořalkou — dokonce i teď, na Tellemannově dvoře, plném dávných vzpomínek. Anne Gesthuysenová zaujatě proplétá současnost s minulostí, její kniha je ohňostrojem příběhů, na jejichž pozadí se odehrává celé dvacáté století. (Založil/a: alča87)

Anne Gesthuysen Anne Gesthuysen
*1969

togaf
  13. 11. 2014, 14:11
Sestry byly opravdu velké osobnosti. Líbilo se mi že na nacismus neklade přehnaně velký důraz, ani sestry nestaví do hrdinských rolí. Dokonce i dobrý skutek – ukrývání uprchlíka – je zpochybňováno. Kapitoly jsou datovány, takže nenastává zmatek, kdy se děj odehrává. Po vzpomínce následuje kapitola ze současnosti, která je pokaždé zaměřena na jednu sestru – pokud se autorka soustředí na téměř hluchou oslavenkyni, bude následující vzpomínka patřit jí.
Keatin
  29. 10. 2015, 11:10
Miluju knihy, ve kterých se hlavní hrdinové vracejí do své minulosti ...v případě těchto tří sester to bylo o to zajímavější, protože jejich osudy se vzájemně protínaly, společně prožily kus života, kdy se jim nevyhnuly věci špatné, ale i dobré. Tři sestry, tři individuality, které stojí za to poznat.
zarran
  16. 6. 2014, 22:05
Vynikající román, čte se jedním dechem, úplně mě nadchnul! Skvělá psychologie postav, krásné a poutavé vyprávění jedné rodinné ságy
Kosac
  1. 11. 2016, 7:42
Kniha Anne Gesthuysenové plynula příjemně a lehce vpřed. Byla přímočará a jednoduše kouzelná. Ze směsice humoru a dramatických situací dýchala po celou dobu laskavost a přirozená, nenásilná úcta k příbuzným. Krásná odpočinková kniha.
Arrietty
  8. 11. 2015, 13:45
Na Databázi knih, v některém z komentářů, jsem se dočetla, že by se mělo jednat o dílo z žánru "červené knihovny". To je absolutní nesmysl. Jedná se o společenský román, který reflektuje rodinné události na pozadí historických událostí 20. století. Představí se vám rovnou tři ústřední hrdinky. Sestry, které prožily převážnou část svých životů v dobách, které nám jsou dnes na hony vzdáleny.
Navíc se jedná o první knihu, u které jsem si skutečně odpočinula. Nic mě nenutilo hnát se šíleným tempem stále kupředu, jindy to tak obvykle mívám.