Pusinka

Pusinka Originální název: Cookie

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-551-6

BB art (2009) 978-80-7381-551-6 255

Beauty Puseyová opravdu není žádná kráska. Je úplně obyčejná a dost stydlivá, kdežto ostatní holky ve škole jsou sebevědomé a nafoukané. Mají za to, že její jméno Beauty (Kráska) je směšné a vymyslí jí přezdívku – Hnuska! Ještě horší než šikanování ve škole je ale věčné peskování a kritizování jejího otce. Beauty a její mladá hezká maminka žijí v neustálém strachu z otcových výbuchů hněvu. Ty může odstartovat třeba porušení jeho přísných domácích pravidel, nějaké „hloupé“ přání, jako třeba prosba o živého králíčka, nebo nechuť Beauty obléknout si na party šaty, které jí on sám koupil. Maminka ale Beauty miluje a stále vymýšlí způsoby, jak jí navzdory dusnu, které doma vládne, udělat radost. Společně objeví nové hobby – pečení pusinek – a tak vznikne i nová, mnohem lepší přezdívka hrdinky. Když Beautyina okázalá narozeninová party skončí fiaskem, její táta zuří ještě víc než kdy předtím. Chce to ještě Beauty s mámou snášet? Nebo si najdou způsob, jak začít nový a spokojený život? (Založil/a: marta-b)

bublynka22
  30. 4. 2012, 17:32
Vzhledem k mojí postavě v dětství, jsem spoustu věcí kolem Beuty chápala a po celou dobu ji opravdu držela pěsti, aby našla svoji cestičku ke štěstí. Líbí se mi, že knížka není žádný laciný románek, ale zabývá se i vážnými problémy, které se dětem v tomhle věku opravdu stávají.
Scandy
  19. 6. 2014, 21:36
Kniha jako vždy velmi zajímavá. O mladé dívce, kterou trápí hodně problémů ve škole i doma. Za otce má bohatého podnikatele, který je nervózní, přísný a nemilosrdný. Nejen že svým chováním trápí dceru, ale žárlivostí i její matku. Tato kniha nám přesně ukazuje, že peníze nejsou všechno. Dcera chodí do soukromé školy, kde nemá kamarádky a všichni se jí smějí, kvůli zvláštnímu jménu. Brzy má mít narozeniny a má jediné přání dostat králíčka. Splní se jí tento sen?

Jen je škoda, že kniha nemá ještě trochu rozvinutější konec.