Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nenasytné lásky

50%
3 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nenasytné lásky

Podtitul: Nenasytné lásky


Originální název: Elu ja armastus

Nejnovější vydání:
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1981
Počet stránek: 324
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1981) 324

Jako pohádková popelka nalézá tu Irma svého prince. Ihned po ukončení gymnázia ve venkovském městečku si jede do velkoměsta hledat zaměstnání a rázem se zamiluje do svého zaměstnavatele, mnohem staršího a zkušenějšího pana Rudolfa. Zamilování končí manželstvím. Chudé děvče se náhle ocitá ve světě přepychu a rušného společenského života ...

Milostný příběh se odehrává v buržoazním Estonsku třicátých let. Autor zaujímá Rudolfovými ústy značně kritický postoj. Problém složitosti lidské psychiky a vzájemných vztahů je věčně živý, a proto román jistě zaujme i dnešní čtenáře. (Založil/a: gabce)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Margaery
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 9. 2015, 12:02
Obsahuje spoiler spoiler Pokud bych měla hodnotit začátek knihy tak do 50. strany, asi bych udělila 4*. Bohužel se ze zajímavého námětu vyklubala skoro červená knihovna a hodnotím 3*. Mladičká Irma toužící po lásce, jež by ji zcela pohltila, nalézá svou životní lásku - Rudolfa, čtyřicátníka, žijícího bohémským životem. Na první pohled idylický pár však po svatbě zažívá lehké a později příliš velké otřesy, které vyústí v postupný rozpad manželství. Mluva postav je někdy až příliš naškrobená, že by se jednomu zdálo, že se takhle snad vůbec nemluví. Vyprávění prokládají filozofické myšlenky Rudolfa, které jsou v příběhu až moc často, a tak se občas čtenář může nudit. Celkově mi postavy byly docela sympatické, i když bych Irmu občas profackovala, kvůli její naivitě. Příběh je to však svým způsobem zajímavý a ten, kdo má zájem o to vědět, jaký byl život v Estonsku v meziválečných letech, tak zklamán snad nebude.