Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Známé osobnosti tváří v tvář smrti

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Známé osobnosti tváří v tvář smrti Originální název: Und dann der Tod-- Sterbe-Bilder

Nejnovější vydání:
Karmelitánské nakladatelství - 2008
ISBN: 978-80-7195-147-6
Počet stránek: 191
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Karmelitánské nakladatelství (2008) 978-80-7195-147-6 191

V každém z nás je skrytá touha vnést více světla do vlastního života tím, že se poučíme od těch, kdo už nejsou mezi námi nebo kdo prožili svůj život v jiné době. V každé době si také lidé kladou otázku, zda existuje život za hranicí smrti, a tak se zároveň zamýšlejí nad hodnotami, které vyznávají a staví na přední místo. Umění žít, milovat i tvořit tedy velmi těsně souvisí s uměním umírat, s vědomím vlastní křehkosti a konečnosti. Autor knihy Známé osobnosti tváří v tvář smrti předkládá osmdesát krátkých textů, které jsou věnovány umírání a životnímu osudu známých lidí z období více než tři tisíce let. Řada těchto osobností začíná papežem Janem Pavlem II. a zasahuje až do předkřesťanského starověku a biblického období. Autorovi záleží hlavně na tom, aby ukázal životní hodnoty těchto lidí a to, že tyto hodnoty neztrácejí platnost ani tváří v tvář smrti a umírání. V textu se můžeme setkat s těmito osobnostmi:
Jan Pavel II., kardinál Franz König, Madeleine Delbrelová, Dag Hammarskjöld, Pierre Teilhard de Chardin, Dietrich Bonhoeffer, Alfred Delp, Evelyn Waugh, Antoine de Saint Exupéry, Simone Weilová, Edita Steinová, Maxmilián Kolbe, Friedrich Nietzsche, Terezie z Lisieux, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Nikolaj Vasiljevič Gogol, Johann Wolfgang Goethe, Napoleon Bonaparte, Wolfgang Amadeus Mozart, Anton Bruckner, Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Blaise Pascal, kardinál Richelieu
Michel de Montaigne, Jan od Kříže, Terezie z Avily, Michelangelo Buonarroti, Erasmus Rotterdamský, Anna Boleynová, Tomáš More, Girolamo Savonarola, Tomáš Akvinský, František z Assisi, Tomáš Becket, Benedikt z Nursie, Augustin, Šimon Petr, Pavel z Tarsu, Štěpán, Publius Ovidius Naso, Publius Vergilius Maro, Caesar, Sokrates, Mojžíš, Ježíš Kristus (Založil/a: alča87)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace