Polibek

Polibek Originální název: Kiss

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-346-8

BB art (2008) 978-80-7381-346-8 288

Sylvie a Carl se kamarádí od dětství. Odjakživa si hráli spolu, jejich rodiny se vzájemně navštěvovaly, Sylvie o Carlovi mluvila jako o svém klukovi a Carl o Sylvii jako o své holce. Sylvie vždycky v hloubi duše věřila, že se jednou vezmou. Mají dokonce i společný svět fantazie, který patří jen jim dvěma – a zahradní domek na konci Carlovy zahrady, kde to všechno vzniklo.Pak ale začnou dospívat a všechno se najednou změní. Oba si najdou nové kamarády. Sylvie by pořád ráda trávila všechen čas s Carlem, ten však má nového kamaráda Paula, který ho zajímá mnohem víc než Sylvie. Navíc to vypadá, že není zrovna odvázaný z toho, že ho Sylvie označuje za svého kluka. A když hrají flašku, Carl dělá, co může, aby ji nemusel políbit. Sylvii dochází, že se jeho city k ní změnily a že tím mohou být ohroženy její plány do budoucna. Dokáže však odhalit, co se za tím vším skrývá? (Založil/a: marta-b)

kajas1993
  24. 8. 2012, 14:43
Sylvie je velmi nešťastná, když se k ní věrný kamarád Carl přestane chovat jako dřív a tráví raději čas s novým kamarádem Paulem. Pak se ale kluci pohádají a Sylvie se od Carla dozví pravdu, která zničí všechny její sny. Další velmi povedený dívčí román.
bublynka22
  30. 4. 2012, 17:52
=D to je fakt, ale překlady těhle anglickejch knížek pro holky (třeba i Alice a dooost...)mají šílenej slang,tyjo=D No ale příběh je opravdu dobrý, hlavně proto, že jde zase o víc než "valit holkám klíny do hlavy". Každá postava má něco do sebe a problémy, které se ve skutečnosti v příběhu Píďalky a jejího skleněného krále řeší nejsou žádné sladké prkotinky.Zbývá ještě dodat, že jsem celou knížku přečetla na dvě nadechnutí a zkrátka nemohla pořádně dělat nic jiného dokud jsem se nedozvěděla konec.
Luciferka
  1. 10. 2012, 13:23
Tuto knihu jsem četla už dávno, ale překlad se mi opravdu nelíbil.. ocenila bych více spisovnosti :)
Nickuj
  10. 2. 2014, 20:03
Jacqueline Wilsonová patřila mezi mé nejoblíbenější spisovatelky v období puberty. Nikdy se mi nestalo, že by mě nějaká knížka nebavila nebo zklamala. Její talent popsat všechno do detailů vám umožňovalo být přímo součástí příběhu. Příběhy jsou všechny velmi emotivní. Vždy budu doporučovat :)
zajíc.bajíc
  1. 2. 2012, 13:39
Tato knížka je dobře napsaná..Nejvíce zajímavá byla od druhé poloviny. Jediné co by jsem mohla vytknout je ta obecná čeština.