Lekce lásky

Lekce lásky Originální název: Love Lessons

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-264-0

BB art (2006) 80-7341-264-0 246

Čtrnáctiletá Prue a její mladší sestra Grace už léta nechodí do školy, protože je jejich přísný a ultrakonzervativní otec vzdělává doma. Když ho ale raní mrtvice a on se náhle octne v nemocnici, neschopný pohybu i řeči, Prue si konečně vyzkouší, jaké to je mít trochu svobody.Ve škole však ke svému překvapení zjistí, že po tolika letech strávených doma se nedokáže přizpůsobit vyučujícím ani spolužákům. Jediný člověk, s kterým může mluvit, je hezký a milý profesor Rax, který na škole učí výtvarnou výchovu. Když mu Prue začne hlídat děti, stane se postupně středem jejího života těch vzácných deset minut, které s ním tráví o samotě, když ji autem vozí domů. Ale nemůže se přece řídit svými utajovanými city – nebo snad ano? (Založil/a: marta-b)

kajas1993
  22. 8. 2012, 21:08
Ze všech knížek, které jsem od Jacqueline četla, je tato nejvíce určena starším čtenářkám. Čtrnáctileté děvče se zamiluje do učitele výtvarné výchovy, což je pěkná polízanice, ale také moc zajímavé čtení.
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:18

Tato kniha se mi moc líbí. Asi nejvíc od Wilsonové, protože hlavní hrdinka je skoro stejně stará, jako já. Má otce, který ji i jeho sestru vychovává doma a je strašně přísný. Stane se mu však nehoda a musí do nemocnice, ochrne (myslím) a dívky jsou poslány do školy. Obě jsou out, protože jejich rodiče jsou příliš konzervativní a tak si starší Prue nenajde moc přátel. Zamiluje se však do svého učitele výtvarky a je jím přímo posedlá. I jemu se líbí, ale chápe závažnost situace a nechce to dovolit. Je její učitel, má dítě i manželku. Co se však nestane...je to fakt zajímavej příběh, úplně mě strhl :) Doporučuju ;)
Luciferka
  1. 10. 2012, 13:25
Tuto knihu jsem četla již dávno, ale i tak si na ni vzpomínám, protože měla zajímavý děj. Vztah čtrnáctileté dívky a učitele :)
Scandy
  14. 6. 2014, 19:08
Knihy od Jacqueline Wilson se čtou výborně, tak říkajíc jedním dechem. Jak se začtete, děj Vás úplně uchvátí, vžijete se do příběhu. Přečetla jsem spousty knih od této autorky. Tento příběh je jak jinak napsán úžasně, ale děj mě zarazil a možná i trochu pobouřil.
šotolovaa
  27. 12. 2013, 16:14
Tahle knížka byla moje asi druhá Wilsonovka. Moc,moc,moc se mi líbila , první byla Narozeniny :D:D :D