Předškolní výchova v díle J.A. Komenského, jeho předchůdců a pokračovatelů

Předškolní výchova v díle J.A. Komenského, jeho předchůdců a pokračovatelů Originální název: Předškolní výchova v díle J.A. Komenského, jeho předchůdců a pokračovatelů

Státní pedagogické nakladatelství - 1963

Státní pedagogické nakladatelství (1963) 56

Práce obohacuje širokým záběrem, kritickou analýzou obsáhlé literatury, zevrubnou znalostí látky a metodologickou přesností naši historickou pedagogiku. Hodnotí názory Komenského na výchovu nejmenších dětí, sleduje, jak se prohluboval v celkovém vývoji jeho díla, jaký byl jejich vztah k soudobým a tradičním směrům, jakým mezníkem jsou v stálé historicko-vývojové interakci pokrokových a konzervativních složek výchovného úsilí. Ukazuje i na souvislosti jeho pedagogického díla s filosofickými, náboženskými a společenskými koncepcemi Předchůdci a pokračovateli Komenského se zabývá pouze skrovnou měrou. Posléze podává přehled evropského i mimoevropského komeniologického hnutí. (Založil/a: Handa)

Dagmar Čapková Dagmar Čapková
*13.09.1925