Po setmění

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Aktuell - 1997
ISBN: 80-88733-70-7

Aktuell (1997) 80-88733-70-7 376

V románu Po setmění nás Phillip Margolin uvádí do složitého, pro nás nezvyklého světa americké justice. Do světa, ve kterém nesmlouvavě bojují před zraky poroty státní zástupce na straně jedné a obhájce na straně druhé - o svobodu a mnohdy i o život obžalovaného.
V Margolinově románu se však setkáváme s neobvyklou situací, kdy se dva špičkoví představitelé těchto dvou protipólů náhle ocitají na stejné straně soudní síně. Státní zástupkyně Abigail Griffenová je totiž obžalována z vraždy svého manžela, navíc soudce Nejvyššího soudu ve státě Oregon a její obhajoby se ujímá sám Matthew Reynolds, proslulý bojovník proti trestu smrti. Dokonale promyšlená zápletka přivádí na jeviště obchodníky s drogami,posedlého vraha, který se dostal z cely smrti jen díky právnickým kličkám, ale také hluboké a překvapující osobní vztahy aktérů podivuhodného příběhu.
Úžasný spád vyprávění graduje v napínavých uzlových momentech, které slibují konečné rozluštění, ale ve skutečnosti přinášejí vždy jen zásadně nové pohledy a zcela nečekaná řešení. Světlo do celého případu nakonec vnese postava, kterou skvělá právnická budoucnost teprve čeká - mladá začínající právnička Tracy Cavanaughová. Musí přitom vyřešit nejen složitý detektivní problém, ale čeká ji i těžké morální rozhodování. Zvolí sympatie, snahu ,,vzít právo do vlastních rukou'' anebo zákon? (Založil/a: alča87)