Originální název: Isprinsessan

Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0132-3

Motto (2014) 978-80-267-0132-3 313
Motto (2009) 978-80-7246-483-8 313

Nová řada švédských detektivek, kde zločiny vyšetřuje spisovatelka Erica Falcková a detektiv Patrik Hedström. Vyšlo již ve 26 zemích! V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou.

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny. (Založil/a: zarran)

svobodka
  11. 3. 2016, 13:47
Začala jsem zcela náhodně Vraždou s vůní mandlí, záměrně už jsem sáhla po Kameníkovi a Tazateli. Tím jsem zjistila, že jde o sérii se stejnými postavami - takže honem na začátek pro Ledovou princeznu. Je první, tedy i mně přišla trošku slabší než pozdější díla, ale určitě se budu snažit číst autorčiny detektivky pěkně postupně. :-)
MMacicekk
  12. 9. 2015, 13:13
Moje první setkání s autorkou. Kniha jako celek špatná nebyla, ale motiv mě osobně hodně zklamal. Hodnotím to tedy jako průměr a zkusím ještě jinou knihu od autorky.
Vera_28
  19. 1. 2015, 8:27
Napínavá detektivka, první řada série od této švédské spisovatelky. Do poslední chvíle jsem nevěřila, že by to mohlo dopadnout takhle. I ty nejposlednější stránky knihy obsahují překvapení. Vše je pěkně dopsáno, žádný neuspokojivý konec, paní Läckberg je podle mého názoru královnou švédské detektivky. Hned si běžím pro další díl, Kazatel. :-)
Zblabca
  15. 2. 2016, 15:41
Dostala jsem doporučení na Andělíčkářku, ale přišlo mi férovější načít to od začátku. Po přečtení Ledové princezny věřím, že se k té Andělíčkářce brzy dostanu. Moc se mi líbí autorky styl. Je v něm poznat ženská ruka i hlava.
Aneta Jiráková
  29. 1. 2015, 16:18
Má 3tí kniha od této autorky. Musím říct, že díla Kazatel a Kameník pro mě byla neskutečně skvělá a nedokázala jsem se od nich odtrhnout, proto Ledová Princezna, pro mě byla velkým zklamáním, co se týče motivu vraždy.... Jediné co se mi líbilo, bylo seznámení s Patrikem a Ericou....