K čemu jsou křesťanské církve?

K čemu jsou křesťanské církve? Originální název: K čemu jsou křesťanské církve?
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Cesta - 2012
ISBN: : 978-80-7295-145-1

Cesta (2012) : 978-80-7295-145-1 172

V souvislosti s vyostřenou politickou diskusí o církevních restitucích vyvstává v naší společnosti s novou naléhavostí otázka po smyslu křesťanských církví pro současného člověka. Tato knížka na ni chce alespoň částečně odpovědět. Poukazuje na sociální i kulturotvornou úlohu církví v evropské historii, vysvětluje současný vztah mezi naším státem a církvemi, popisuje funkce, které vykonávají církve vůči svým věřícím nebo duchovně hledajícím (předávání evangelia, vytváření společenství, bohoslužba, pastorační doprovázení) i vůči celé společnosti (aktivity v oblasti sociální, zdravotnické a vzdělávací, duchovní péče ve vězeňství či armádě, vytváření a uchovávají kulturních hodnot, zásadní příspěvek k diskusím o etických otázkách). Publikace je tedy určena nejen samotným křesťanům, ale i širší veřejnosti. (Založil/a: Jamesová)