Invocatio Elementalium

Originální název: Invocatio Elementalium

Wales - 2006
ISBN: 80-86939-41-3

Wales (2006) 80-86939-41-3 430

Hrdinou románu je košický bankovní úředník David Ábel, který měl opravdu nešťastný den. Za velice podezřelých okolností se při snaze zapůsobit na krásnou dívku stane terčem smrtící kletby, což spustí kolotoč dalších událostí, které se ani při nejlepší dobré vůli nedají označit za příjemné. Nešťastnému Davidovi se zhroutí celý jeho svět a vnímání reality, kletba ho začíná likvidovat fyzicky a vědomí, že mu zbývá možná jen pár dnů života, ho zase ničí psychicky. Navíc se u něj v důsledku kletby začíná projevovat velice úzce specializované, zato o to nepříjemnější magické nadání… Kdo a proč ho proklel? Jak kletbu zrušit? Na takové otázky musí David najít odpověď. O tom, že hledání nebude lehké, že při něm nebude nouzi o napětí a akci a že občas ukápne i nějaká ta kapka krve, snad nikdo z vás nepochybuje. (Založil/a: Dreamer)

#magie
Dušan Fabian Dušan Fabian
*10.11.1975

necrofrost
  7. 6. 2012, 10:13
Od autora jsem nejdříve četl Živého mne nedostanou a byl jsem hodně nadšen. Rozhodl jsem se tedy přečíst i další knihy. Ve srovnání s jmenovanou knihou je tato slabší...děj je pozvolnější (přesněji řečeno celou dobu akce, ale žádný strmý spád případně zásadní zvraty), některé popisné pasáže jsem přeskakoval. Rozhodně však stojí zato si knihu přečíst. Každopádně pokud se Vám líbila tato, tak rozhodně neopomeňte do knihovničky přidat i výše zmiňovanou. Jen možná ještě doplnění co mi v knize pravděpodobně trochu vadilo, a to, že na mne působili obě hlavní postavy dost nekompaktně a nezískal jsem pocit že se postupně sbližují, což bylo možná účelem...stále jsem hlavní postavu vnímal jako stojící stranou/samostatně od hlavního dění.