Valašsko historickým a současným objektivem

Valašsko historickým a současným objektivem

Podtitul: Valašsko historickým a současným objektivem

Originální název: Valašsko historickým a současným objektivem

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-905472-1-6

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-905472-1-6 176 Nakl. Stopa

V edici Valašsko v historických fotografiích jsme připravili již třetí titul, ve kterém tentokrát nabízíme spolu se starými fotografiemi a pohlednicemi také srovnání se záběry ze současnosti. Fotografie jsme vybírali tak, abychom zachytili co nejširší část Valašska. Dávali jsme přednost snímkům takových míst, která jsou známější. V knize najdete především pohledy na náměstí a historické památky měst nebo celkové záběry na valašské vesnice. V mnoha případech tak budete moci díky vlastní zkušenosti porovnat, jak se v uplynulých desetiletích valašská krajina změnila. U mnoha fotografií budete překvapeni, že i když jejich vznik dělí více než půlstoletí, obsahují jen velmi málo odlišností. Jiné naopak vypadají, jako by k sobě nepatřily. Ne vždy se podařilo pořídit současnou fotografii z přibližně stejného místa, z kterého pochází historický záběr. Nejčastěji tomu bránil vzrostlý les, někdy i nové domy, které na okrajích vesnic vyrostly. V těchto případech jsme se snažili najít záběr, který by se tomu historickému alespoň co nejvíce podobal. Kniha je opatřena také texty v angličtině. (Založil/a: gabce)