Vládce stínů

Originální název: Shadow Man

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1627-2

Knižní klub (2006) 80-242-1627-2 478

Zvláštní agentka FBI Smoky Barrettová, zažívá nejtragičtější okamžiky svého života. Sadistický vrah přímo před ní vyvraždil celou její rodinu a ji samotnou znásilnil a zohavil. Smoky několik měsíců s vypětím všech zbývajících duševních sil odolává nočním můrám, které ji téměř dovedou k sebevraždě. Další otřesné události - bestiální vraždě své nejlepší kamarádky - ale čelí tím, že se vrací ke svému týmu a pouští se po stopě psychopatického vraha, který o sobě tvrdí, že je potomkem Jacka Rozparovače. Jack Junior zabíjí mladé ženy, které provozují pornografické stránky na internetu, své hrůzostrašné činy natáčí a nahrávky posílá Smoky a jejím kolegům. Zároveň jim samotným vyhrožuje, že pokud ho nedokážou polapit, připraví je o to, co mají nejraději. A své hrozby záhy začíná naplňovat. Dramatické líčení nebezpečného honu na novodobého Jacka Rozparovače, sugestivní zobrazení jeho brutálních činů, ale také strhující psychologický portrét hlavní ženské hrdinky - to vše jsou přednosti napínavého detektivního thrilleru Codyho Mcfadyena. (Založil/a: Toffife)

Cody Mcfadyen Cody Mcfadyen
*13.02.1968

jehlaspichlas
  7. 8. 2011, 13:00
Opravdu vynikající psychothriller/horor, kdy vám chce nějaký inteligentní člověk
obrátit život vzhůru nohama, udělat z něho peklo, člověk, který vás chce po všech
stránkách zničit a znovu oživit, aby mohl být honěn za brutální činy, které odpovídaly
jeho sadistické demagogii.
zoro2
  2. 2. 2016, 22:37
Výborný psycho-krimi-thriller, který mi tak trochu připomněl seriál True detective (až na to, že hlavního magora zde nehledali 17 let). Takže za mě jasnej bůra.
Lecter
  24. 11. 2015, 12:27
Skvělý psychologický thriller,který jsem si dlouho chtěla přečíst.Navodil mi správnou atmosféru,kdy jsem se nemohla od knihy odtrhnout.Má v sobě téměř vše.Sériového šílence,který je navíc chytrý,zvýšenou dávku brutality,promyšlený scénář,poznamenanou agentku a všechny ty stíny,stíny...
Čtu a trošku mi běží před očima příběh podobný,vraha jsem tušila brzy,ikdyž ne na sto procent.Není lehké napsat takovou knihu,vždycky se budou podobat a přesto i tato je jedinečná zase v něčem jiném a určitě jedna z nejlepších,které jsem četla.