Svět bez křesťanství

Svět bez křesťanství

Podtitul: Co by bylo jinak?

Originální název: Svět bez křesťanství

Centrum pro studium demokracie a kultury - 2014
ISBN: 978-80-7325-330-1

Centrum pro studium demokracie a kultury (2014) 978-80-7325-330-1 152

Co přineslo křesťanství našemu světu, kultuře, politice, představám o nás samých? Známý německý autor v této knize zauvažoval nad stále se opakující otázkou, která znepokojuje lidskou mysl. Odpověděl si na ni jedinečným způsobem, totiž tak, že ukázal, jak by vypadal náš svět bez křesťanství – bez jeho hodnot, antropologie, bez specificky křesťanského pochopení času, přírody, státu, práce nebo umění. Maierův text nechce být pouhou obranou jednoho významného světového náboženství. Křesťanství je mu nevypočitatelným, rozporuplným a přitom kouzelným impulsem, který radikálně ovlivňuje lidské rozhodování, které vyvolává nepřehlédnutelné působení na všechny oblasti lidského života a na společenství, v nichž lidé žijí. Autor přitom čtenáře vybízí, aby si jeho intelektuální podněty doplnili svým vlastním pozorováním. (Založil/a: samara)

Hans Maier Hans Maier
*1931