Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
cs sk
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

NápovědaJak vložit do databáze novou knihu/autora?
Vkládat nové knihy i autory může jednoduše každý přihlášený uživatel. Odkaz na přidání knih/autorů
je v pravém uživatelském menu po přihlášení.


Údaje u knihy/autora jsou neúplné/chybné, co s tím?
Upravit údaje u knihy/autora může každý přihlášený uživatel. Stačí využít ikonku bloku vpravo nahore v detailu knihy/autora. Tyto změny se neprojevi hned, jsou schvalovány.


K čemu jsou body a jak je získám?
Body jsou získávány za různé akce na tomto serveru (vložení knihy, komentáře, ...). CBDB.cz pravidelně vyhlašuje bodovací soutěže, kdy výherci s nejvíce body za určitý časový úsek získavají knižní výhry. Kompletní přehled bodování a informace o aktuálním kole souteže naleznete vždy na samostatné stránce soutěže.


Co je to hodnocení uživatele?
Každý přihlášený uživatel může jinému uživateli udělit kladné hodnocení (pokud například shledává jeho komentáře jako zajímavé). Hodnotit lze pouze uživatele, kteří již napsali alespoň 10 komentářů. Součet těchto bodů je hodnocení uživatele a dle tohoto hodnocení jsou řazeny komentáře u knih a autorů.


Kniha má vysoké hodnocení ale není v žebříčku
V žebříčcích se zobrazují knihy až od určitého počtu hodnocení. A to z důvodu relevance hodnocení daných knih.


Položka menu Moje poznámky je prázdná a neumožnuje nic dalšího
Poznámky jsou vazané ke konkrétním knihám. Založit novou poznámku je tedy možné pouze z profilu knihy. Přehled poznámek a možnosti jejich editace jsou poté přístupné právě v Moje poznámky. Poznámky jsou soukromé a kromě vás se k nim nemůže nikdo dostat.


K čemu jsou oblíbení uživatelé?
Pro prohlížení detailů knih/autorů jsou komentáře a hodnocení vašich oblibených uživatelů zobrazeny vždy nahoře nad všemi ostatními. Oblibení uživatelé jsou také zvýrazněni v přehledu online uživatelů.


Zmizela kniha/autor kterou jsem nedávno vložil
Pravděpodobně šlo o knihu duplicitně vloženou či nějak jinak porušující pravidla pro vkládání knihy. Při opakovaném vkládaní chybných knih, které si vynucují úplné smazání může být vkládání zakázáno.


Jak vyhledávat podle ISBN, kategorie a dalších parametrů?
Vyhledávání podle těchto a mnohých dalších parametrů lze v rozšířeném vyhledávání.