Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
cs sk
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Články a novinky


Knihy do dětských domovů

Knihy do dětských domovů

Novinka
25.05.2016

Rádi bychom Vám představili naši novou akci s názvem Knihy do dětských domovů

Protože i děti v dětských domovech mají rády knížky a zaslouží si pěkný dárek k vysvědčení, rozhodli jsme se uspořádat akci Knihy do dětských domovů.

Oslovili jsme tedy dětské domovy a požádali děti, aby si vybraly knížku, kterou by si nejvíce přály. Pomocí této stránky si můžete vybrat školáka, kterému byste chtěli udělat radost a věnovat mu právě takovou knížku. ...více  

Které knížky patří podle internetových knihkupectví k nejoblíbenějším?

Které knížky patří podle internetových knihkupectví k nejoblíbenějším?

Novinka
21.04.2016

Ačkoli obecně převládá názor, že u nás čtenáři pomalu mizí, a že dnešní děti nečtou téměř vůbec, zdaleka tomu není tak. Před nedávnem internetem obletěla velmi pozitivní zpráva z výzkumu, ve kterém se ukázalo, že Češi právě naopak patří k největším čtenářům, což dokazuje také fakt, že stále nakupují knížky :).

Mezi nejoblíbenější žánry u nás stále patří detektivky a thrillery, koneckonců minulý rok byl na vydařené novinky opravdu bohatý (vzpomeňme si na novou Dívku v pavoučí sítí ...více  

Vyhlášení soutěže o knihy za 3000Kč

Vyhlášení soutěže o knihy za 3000Kč

Novinka
12.04.2016

Na začátku měsíce března jsme spustili velkou soutěž pro blogery o kupón na knihy v hodnotě 3000Kč. Pro účast bylo nutné napsat a na svém blogu zveřejnit recenzi na naši mobilní aplikaci Booxy.

Čas na zasílání recenzí již vypršel a tak je načase vyhlásit vítěze soutěže. Vybrat z došlých recenzí tu nejlepší byl težký úkol. Po delším vybírání nám stále zůstalo 5 výborných recenzí a zvolit z nich tu nejlepší nebyl snadný úkol. Rozhodovat musely už opravdové maličkosti.

Vítězem této naší velké soutěže se nakonec stává ...více  

Soutěž o 6 výtisků knihy Suchý hadr na dně mořském

Soutěž o 6 výtisků knihy Suchý hadr na dně mořském

Novinka
30.03.2016

Přinášíme pro Vás novou soutěž, ve které můžete vyhrát jeden z šesti výtisků knihy Suchý hadr na dně mořském. Tuto knihu napsala v Anglii žijící česká autorka Ivana Chřibková, která se nyní vrátila na autogramiády a autorská čtení této knihy.

Jak knihu vyhrát? Je to snadné. Napište nám na e-mail soutez@cbdb.cz odpověd na tuto soutěžní otázku: V jakém městě žije autorka knihy Ivana Chříbková?

Soutěž bude končit v úterý 5. dubna ...více  

Velká soutěž pro blogery o knihy za 3000Kč

Velká soutěž pro blogery o knihy za 3000Kč

Novinka
02.03.2016

Máte svůj blog či jiné osobní stránky? Pak my máme soutěž se skvělou výhrou přesně pro Vás!

Od dnešního dne až do 5. dubna se můžete zůčastnit soutěže, jejíž výhrou jsou knihy dle vlastního výběru za 3000Kč.

Jak se soutěže zůčastnit? Je to opravdu velice snadné, stačí napsat jediný článek - recenzi na naši mobilní aplikaci Booxy. A to je vše.

Před účastí si prosím přečtete kompletní pravidla na samostatné stránce soutěže ...více  

Zemřel Umberto Eco

Zemřel Umberto Eco

Novinka
20.02.2016

Ve věku 84 let zemřel včerejšího večera slavný Italský spisovatel Umberto Eco, který se narodil 5. ledna 1932 v italské Alessandrii. V mládí pak vystudoval středověkou filozofii a literaturu na univerzitě v Turíně. U nás je známý zejména díky své nejslavnější knize Jméno růže, který byla i zfilmována v hlavní roli s Seanem Connerym. Celosvětově se této knihy prodalo přes 14 miliónů.

Mezi autorovi další známé knihy patří například Pražský hřbitov, Foucaultovo kyvadlo, Ostrov včerejšího dne, Baudolino a další. Všechny tyto knihy vyšly i v češtině. ...více  

Soutěžte o knižní poukazy

Soutěžte o knižní poukazy

Novinka
11.02.2016

Dnes spouštíme další kolo bodovací soutěže, jejímž partnerem je opět knihkupectví Dobré knihy. A protože víme, že nejraději máte soutěže s vlastním výběrem knih, i tato bude taková. Výherci získají poukazy na nákup. Vybrat si tak můžete libovolnou knihu z nabídky více než 70 tisíc titulů ...více  

Knihy a čeští čtenáři v roce 2015

Knihy a čeští čtenáři v roce 2015

Novinka
13.01.2016

Za rok 2015 Vám přinášíme detailní čtenářské statistiky. Jaká byla nejčtenější kniha vydaná v minulém roce? Na první příčce zebříčku nejčtenějších knih se umístil Marťan od Andyho Weira, který zabodoval i v dalších kategoriích. Nejoblíbenější knihou minulého roku se stala Policie od Jo Nesbøa s 94% hodnocení od našich uživatelů.

Další zajímavou statistikou je pak například kniha, která byla nejčastěji darována k Vánocům. Zde první místo obsadil bestseller Dívka ve vlaku od Pauly Hawkins.

Na infografice uvnitř tohoto článku naleznete detailní přehled statistik za rok 2015. ...více  

Po novém roce soutěžíme s HOSTem

Po novém roce soutěžíme s HOSTem

Novinka
05.01.2016

S novým rokem pro vás máme i další kolo naší bodovací soutěže. Protože víme, že si raději výhry vybíráte sami, ani toto kolo není o konkrétní knihy ale výhru si volí výherce.
Partnerem soutěže je nakladatelství HOST, z jehož nabídky si budete moci své výhry vybírat. Bodování zůstává stejné jako v minulém kole.

Kompletní přehled bodování je opět uveden ...více  

Předvánoční soutež o nákupní poukazy

Předvánoční soutež o nákupní poukazy

Novinka
09.12.2015

Jedna soutež nám sotva skončila a už pro Vás spouštíme další. Opět tedy můžete soutěžit v naší bodovací soutěži, jejímž partnerem je knihkupectví Dobré knihy.

Bodování se nám od minulé soutěže změnilo jen mírně. Za návrh podbné knihy získáte nyní 3 body, vše ostatní zůstává jako dříve. Kompletní přehled bodování opět naleznete uveden na stránce soutěže.

Jako výhry tentokrát nejsou žádné konkrétní knihy, ale poukazy na nákup. vybrat si tak můžete libovolnoou knihu z nabídky více než 70 tisíc titulů ...více  

Doporučte podobnou knihu a vyhrajte knihu od Grady

Doporučte podobnou knihu a vyhrajte knihu od Grady

Novinka
23.11.2015

Odedneška můžete opět soutěžit v naší bodovací soutěži, jejímž partnerem, který věnoval ceny, je nakladatelství GRADA.

Opět zde máme oproti minulým kolům změnu bodování. Jak je poznat již z nadpisu, tentokrát půjde zejména o Podobné knihy. Podobné knihy je nová záložka v detailu každé knihy. Bohužel u většiny knihy je zatím prázdná, a proto bychom rádi motivovali k doporučování podobných knih. Pomůžete tak dalším čtenářům, kteří hledají další podobné knihy jako je oblíbené a navíc za to nyní můžete vyhrát i knížky. Kompletní přehled bodování je opět uveden na stránce soutěže. ...více  

Autogramiáda Bernarda Miniera

Autogramiáda Bernarda Miniera

Novinka
07.11.2015

Rádi bychom Vás pozvali na zajímavou akci. Určite nezměškejte autogramiádu v Neoloxuru 10. 11: od 16h a Čtení nás baví aneb o francouzské detektivce s Bernardem Minierem - 10. 11. Od 18: 30. V prostoru Era svět.

Jde o příjemné knižní posezení s Bernardem Minierem, autorem bestselleru Mráz a novinky Kruh! V rámci večera plného francouzské literatury se můžete zaposlouchat do ukázek z Kruhu v podání Lenky Krobotové a Pavla Šimčíka z Dejvického divadla a také si za zvýhodněnou cenu koupit a nechat si podepsat knihy autora. ...více  

Vyhrajte knihu Galgad – příběh strážce Země od tajemného Ergalla

Vyhrajte knihu Galgad – příběh strážce Země od tajemného Ergalla

Novinka
30.09.2015

Novinka Galgad - příběh strážce Země z pera českého autora nabízí nový, neokoukaný náhled na fantasy a přináší originální příběh se zajímavou myšlenkou.
Soutěžte proto s námi o 5 kusů tohoto neotřelého příběhu. V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu?
Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže ...více  

Booxy 2.0 - nová verze aplikace pro Android

Booxy 2.0 - nová verze aplikace pro Android

Novinka
28.08.2015

Od dnešního dne můžete stahovat (či vyčkat na aktualizaci) novou verzi naší aplikace pro Android jménem Booxy. Aktualizace vychází po více než půl roce a přináší obrovské množství novinek.

Celá aplikace se dočkala přepracování, což je poznat na první pohled na kompletně novém vzhledu (který si můžete vybrat ze tří barevných schémat). Do aplikace byly také doplněno mnoho dalších funkcí, které již můžete znát z webu, ale na mobilní aplikaci dosud dostupné nebyly. Jako nejvýraznější můžeme zmínit například dostupnost článků / recenzí či sekce Můj přehled, kde získáte informace o všech novinkách, které se udály. ...více  

Nová soutěž: 10x Tenkrát vráji

Nová soutěž: 10x Tenkrát vráji

Novinka
05.05.2015

Dnes pro Vás spouštíme novou soutěž, ve které můžete vyhrát jeden z 10 výtisků knihy Tenkrát v ráji.

Výhru tentokrát získá neobvykle vysoký počet uživatelů. 10 nejaktivnějších soutěžících z tohoto kola získá jeden k výtisků. Soutěž nebude nikterak dlouhá, aktuální kolo bude ukončeno 22. května 2015. Počet bodů si můžete kdykoli zjistit na svém profilu.

Partnerem soutěže je nakladatelství Fragment, které ...více