Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Články a novinky


Soutěžíme o čtyři podepsané knihy Samanthy Shannon

Soutěžíme o čtyři podepsané knihy Samanthy Shannon

Novinka
27.09.2016

Možná jste to zaznamenali, tento víkend navštívíla Prahu oblíbená spisovatelka Samantha Shannon, autorka dvou výborných knih Kostičas a Vidořád, což jsou první dvě knihy z plánované sedmidílné série.
K této příležitosti jsme pro Vás připravili velkou soutěž, ve které můžete vyhrát jednu ze 4 vlastoručně podepsaných knih této autorky.
Soutěž bude mít tentokrát formu kvízovou - poznejte ukázku. Ukázky se týkají jak jinak než knih, žánrově velmi podobných těm, které můžete vyhrát. Po znalce žánru určitě nejsou těžké, a pokud by náhodou ano, odpovědi snadno dohledáte na CBDB.cz :) ...více  

Vyhlášení soutěže o 5 nových Harry Potterů

Vyhlášení soutěže o 5 nových Harry Potterů

Novinka
22.09.2016

Již předevčírem byl poslední den kdy jste se mohli zúčasnit naší velké soutěže o nového Harryho Pottera. Vybrat 5 výherců bylo náročné a jistě s námi někdo nebude souhlasit, protože všechny odpovědi byly velice zajímavé a místa čtení často opravdu netradiční.

Pěti níže uvedeným výhercům gratulujeme a pro ostatní připomínáme že Harry Potter a prokleté díte vychází již tuto sobotu (některá knihkupectví chystají i půlnoční prodej).

Výherci soutěže (pod jmény z youtube) ...více  

Rozhovor s Petrem Eliášem, překladatelem nového Harryho Pottera

Rozhovor s Petrem Eliášem, překladatelem nového Harryho Pottera

Novinka
01.09.2016

I dnes pokračujeme v našem týdnu ve znamení nového Harryho Pottera. Na začátku týdne jsme Vám přinesli soutěž o 5 výtisků podepsaných od českého překladatele, včera další bodovací soutěž o ilustrovaná vydání a dnes pro Vás máme rozhovor s již zmíněným překladatelem, panem Petrem Eliášem.

Pan Eliáš nám odpověděl na několik otázek ohledně překladu nové knihy, ale nemějte obavy, žádných spoilerů se bát nemusíte :) ...více  

Soutěžíme o 3 ilustrovaná vydání Harry Potter a tajemná komnata

Soutěžíme o 3 ilustrovaná vydání Harry Potter a tajemná komnata

Novinka
31.08.2016

Pokračujeme v našem Potterovském týdnu. A tak po stále běžící soutěži o 5 výtisků nového Harryho Pottera Vám přinásíme soutěž ještě jednu. Tentokrát jde o další z klasických bodovacích soutěží. A co Potterovského můžete vyhrát tentokrát? Jeden ze tří výtisků krásného ilustrované vydání knihy Harry Potter a tajemná komnata, čerstvé novinky, která vychází 3. října.

Systém získávání bodů je stejný jako v minulém kole, detaily jako vždy naleznete na stránce soutěže. Výhru získají 3 uživatelé s nejvíce body. Soutěž potrvá do 30. září 2016
...více  

Nový Harry Potter už je na pultech, zatím ale ne u nás

Nový Harry Potter už je na pultech, zatím ale ne u nás

Novinka
01.08.2016

Myslíte si, že Potterománie již skončila? Naopak, je zpět! V anglicky mluvících zemích se od sobotní půlnoci prodává nový díl s názvem Harry Potter a prokleté dítě, v originále Harry Potter and the Cursed Child. U nás knihu můžete očekávat 12. září. A že nejde o žádnou maličkost, na půlnoční sobotní prodej se například v Anglii tvořily fronty až o tisíci lidech. Jak to vypadalo se můžete podívat na videu níže v článku.

Kniha Harry Potter a prokleté dítě trhala rekordy už v předprodejích a jde jistojistě o nejočekávanější titul tohoto roku. A o čem kniha vlastně bude? ...více  

Knižní blogy na ČBDB.cz

Knižní blogy na ČBDB.cz

Novinka
21.07.2016

Možná jste si již všimli, možná ne, ale už několik dní na ČBDB.cz můžete najít novou sekci na stránce Články. Jedná se o Knižní blogy, které vznikly ve spolupráci s knižními blogery. Na této nové stránce naleznete rozsáhlý přehled nových článků od spolupracujících blogerů. Při kliknutí na detail článku se dostanete již na stránky samotného blogu. Nejde tedy o přebírání celých článků jako nového obsahu, ale snahu vytvořit velký přehled co nejvíce českých blogerů a jejich článků, které by Vás mohly zaujmout.

Kromě nové sekce v Článcích naleznete nejnovější články také na veřejné úvodní straně pro nepřihlášené uživatele a zejména pak na stránce Můj přehled jako nový nastavitelný box ...více  

Knížky dorazily do dětských domovů

Knížky dorazily do dětských domovů

Novinka
29.06.2016

Akce Knihy do dětských domovů zaznamenala překvapivý úspěch, během velmi krátké doby byly všechny knihy pro děti koupené a je moc dobře, že se stále najde spoustu knihomolů se srdcem na správném místě.

My jsme se téměř před týdnem, 23. června, vydali právě do jednoho z dětských domovů v Brně předat dětem jejich vytoužené knihy. Slunce na obloze žhnulo a děti si hrály venku. O to větší bylo jejich překvapení, když jsme se objevili s knižními dárky a vytasili se s nimi na lavičce, která nám po celou dobu sloužila jako jakési „vyhlašovací pódium“. ...více  

Soutěž o pět podepsaných výtisků knihy Volba

Soutěž o pět podepsaných výtisků knihy Volba

Novinka
24.06.2016

Po trochu delší odmlce Vám opět přinášíme novou soutěž. Partnerem nové bodovací soutěže, je spisovatel Jakub Trpiš, který do ní věnoval pět výtisků své knihy Volba, a to s vlastoručním věnováním.

Bodování se nám od minulé soutěže trochu změnilo. Nyní můžete získat body i za označení knihy štítkem, což je velmi jednoduché a rychlé, jde tak o rychlý způsob získání pár bodů. Vkládané štítky budeme ale samozřejmě náhodně kontrolovat a v případě nesmyslných hromadných štítků může dojít i k bodovému postihu. Kompletní přehled bodování opět naleznete uveden na stránce soutěže. ...více  

Právě vychází Booxy 3.0

Právě vychází Booxy 3.0

Novinka
23.06.2016

Od dnešního dne můžete stahovat novou verzi aplikace Booxy pro systémy Android. Ta je již aktuálně ve verzi 3.0. Proč jsme se rozhodli na takový velký skok od předchozí verze 2.7?

Protože nová verze přináší opravdu hodně novinek. Zaměřili jsme se zejména na nové funkce, o které jste si často psali a v aplikaci Vám chyběli. Nyní tak konečně v Booxy najdete žebříčky knih a každý navíc filtrovatelný dle žánru. Druhou velkou novinkou je pak přehled knižních sérii filtrovatelný dle názvu. Obě tyto funkce naleznete pod zcela novou položkou v menu - Knihy. Jako další ...více  

Knihy do dětských domovů

Knihy do dětských domovů

Novinka
25.05.2016

Rádi bychom Vám představili naši novou akci s názvem Knihy do dětských domovů

Protože i děti v dětských domovech mají rády knížky a zaslouží si pěkný dárek k vysvědčení, rozhodli jsme se uspořádat akci Knihy do dětských domovů.

Oslovili jsme tedy dětské domovy a požádali děti, aby si vybraly knížku, kterou by si nejvíce přály. Pomocí této stránky si můžete vybrat školáka, kterému byste chtěli udělat radost a věnovat mu právě takovou knížku. ...více  

Které knížky patří podle internetových knihkupectví k nejoblíbenějším?

Které knížky patří podle internetových knihkupectví k nejoblíbenějším?

Novinka
21.04.2016

Ačkoli obecně převládá názor, že u nás čtenáři pomalu mizí, a že dnešní děti nečtou téměř vůbec, zdaleka tomu není tak. Před nedávnem internetem obletěla velmi pozitivní zpráva z výzkumu, ve kterém se ukázalo, že Češi právě naopak patří k největším čtenářům, což dokazuje také fakt, že stále nakupují knížky :).

Mezi nejoblíbenější žánry u nás stále patří detektivky a thrillery, koneckonců minulý rok byl na vydařené novinky opravdu bohatý (vzpomeňme si na novou Dívku v pavoučí sítí ...více  

Vyhlášení soutěže o knihy za 3000Kč

Vyhlášení soutěže o knihy za 3000Kč

Novinka
12.04.2016

Na začátku měsíce března jsme spustili velkou soutěž pro blogery o kupón na knihy v hodnotě 3000Kč. Pro účast bylo nutné napsat a na svém blogu zveřejnit recenzi na naši mobilní aplikaci Booxy.

Čas na zasílání recenzí již vypršel a tak je načase vyhlásit vítěze soutěže. Vybrat z došlých recenzí tu nejlepší byl težký úkol. Po delším vybírání nám stále zůstalo 5 výborných recenzí a zvolit z nich tu nejlepší nebyl snadný úkol. Rozhodovat musely už opravdové maličkosti.

Vítězem této naší velké soutěže se nakonec stává ...více  

Soutěž o 6 výtisků knihy Suchý hadr na dně mořském

Soutěž o 6 výtisků knihy Suchý hadr na dně mořském

Novinka
30.03.2016

Přinášíme pro Vás novou soutěž, ve které můžete vyhrát jeden z šesti výtisků knihy Suchý hadr na dně mořském. Tuto knihu napsala v Anglii žijící česká autorka Ivana Chřibková, která se nyní vrátila na autogramiády a autorská čtení této knihy.

Jak knihu vyhrát? Je to snadné. Napište nám na e-mail soutez@cbdb.cz odpověd na tuto soutěžní otázku: V jakém městě žije autorka knihy Ivana Chříbková?

Soutěž bude končit v úterý 5. dubna ...více  

Velká soutěž pro blogery o knihy za 3000Kč

Velká soutěž pro blogery o knihy za 3000Kč

Novinka
02.03.2016

Máte svůj blog či jiné osobní stránky? Pak my máme soutěž se skvělou výhrou přesně pro Vás!

Od dnešního dne až do 5. dubna se můžete zůčastnit soutěže, jejíž výhrou jsou knihy dle vlastního výběru za 3000Kč.

Jak se soutěže zůčastnit? Je to opravdu velice snadné, stačí napsat jediný článek - recenzi na naši mobilní aplikaci Booxy. A to je vše.

Před účastí si prosím přečtete kompletní pravidla na samostatné stránce soutěže ...více  

Zemřel Umberto Eco

Zemřel Umberto Eco

Novinka
20.02.2016

Ve věku 84 let zemřel včerejšího večera slavný Italský spisovatel Umberto Eco, který se narodil 5. ledna 1932 v italské Alessandrii. V mládí pak vystudoval středověkou filozofii a literaturu na univerzitě v Turíně. U nás je známý zejména díky své nejslavnější knize Jméno růže, který byla i zfilmována v hlavní roli s Seanem Connerym. Celosvětově se této knihy prodalo přes 14 miliónů.

Mezi autorovi další známé knihy patří například Pražský hřbitov, Foucaultovo kyvadlo, Ostrov včerejšího dne, Baudolino a další. Všechny tyto knihy vyšly i v češtině. ...více