Knižní novinky 2014 - 15. týden

Knižní novinky 2014 - 15. týden 13.04.2014: Můžete se bát, smát, přemýšlet, vzdělávat, nebo se přiblble usmívat, jak je libo. Novinky jsou tentokrát, stejně jako počasí, ve znamení rozmanitosti.

Co byste dělali, kdyby u vás zazvonila cizí žena, a tvrdila by, že vaše dcera ve skutečnosti není vaše dcera? Přesně to se stane Zoey Sandsové z románu Hra na lež. Nic už nemůže být jako dřív, nicméně s nastalou situací se rodiny zkrátka budou muset nějak vypořádat.

Fliss Graveneyová má za sebou velké vztahové zklamání. Její sestra Lottie se už taky nejednou spálila, ale nepřestává si naivně vysnívat, že ten, koho si chce vzít, je určitě ten princ na bílém koni. Milá a vtipná oddychovka s pořádně sladkým závěrem nese název Svatební noc. ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 14. týden

Knižní novinky 2014 - 14. týden 06.04.2014: Další krásný týden je za námi a my si opět můžeme vybírat z nepřeberného množství nových knižních titulů.

Tento týden nejedno oko zapláče nad několika končícími sériemi.
Po dlouhých bojích je Trisin a Tobiasův domov, ve kterém dosud žili, v troskách. V Alianci nastolený systém přestává fungovat a jediné, co tomu může zabránit, je pomoc zvenčí. Proto se oba vydávají mimo své rodné město, aby se dozvěděli skutečnou pravdu. Je snad všechno jeden velký nejapný experiment a lež?

Bubble začala celkem nevinnou Hrou, která se ale nebezpečně zvrtla. HP se z ní nyní chce vymanit. Aby se mu to povedlo, aby odkryl pozadí celé hry a osvobodil se z jejího vlivu ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 13. týden

Knižní novinky 2014 - 13. týden 30.03.2014: Podívejte se, co nového přinesl třináctý týden na knižní trh.

Čím vším si prošla dívenka původem z Německa, bez rodiny, v cizí zemi, v hrozných a ještě horších podmínkách... a co prožívá o mnoho let později, když pátrá po svých kořenech a příbuzných. O svém strhujícím nelehkém osudu vypráví jedno Vlčí dítě.

V předvečer druhé světové války najdou dva chlapci v lese nahou dívku se ztrátou paměti. Indicie nasvědčují tomu, že by mohla být Einsteinovou krví.

A nakonec této tematiky se můžete dostat nejen přímo do válečného dění, ale i do toho co se odhrávalo v myslích a rozhovorech Vojáků wehrmachtu. ...více


Komentářů: 5

Knižní novinky 2014 - 12. týden

Knižní novinky 2014 - 12. týden 23.03.2014: Zataženo, déšť, zima... V takovém počasí je nejlepší se usadit do křesla - a jak jinak než s knihou.

Když se k tomu navíc začne stmívat a jste doma sami, máte takřka perfektní možnost se začít krásně bát. K tomu vám rád pomůže Jack Skelington, kostlivec a pán Halloweenska, který se rozhodne, že ušetří práci Santa Clausovi. Z jeho pomoci se ale nakonec vyklube hotová Můra noční, předvánoční, která u nás vychází až dlouhých dvacet let po vydání anglického originálu. Možná znáte i film Ukradené Vánoce, který z této knihy vychází, ale sám Tim Burton si příběh pro filmové plátno poupravil, takže kniha pro vás bude jistě velmi překvapivá. ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 11. týden

Knižní novinky 2014 - 11. týden 16.03.2014: Nedělní odpoledne strávené s knihou? Proč ne. K tomu dobrá káva, něco na zub... že byste radši zmrzku? Stačí říct!

Tento Zmrzlinář je ale poněkud zvláštní. Vypráví nám zdánlivě nesouvisející příběhy, které se odehrávají v naší nedávné minulosti. Ale stejně tak jako běžné životy nás všech, i příběhy hlavních postav se dotýkají a prolínají ve zcela neočekávaných okamžicích. Katri Lipson za román Zmrzlinář získala cenu EU 2013 za literaturu.

Nebo byste raději šli někam slavit? Katty, Paula a Gertruda se setkávají právě na oslavě narozenin jedné z nich. S umíněností sobě vlastní, ale i s humorem a odhodláním i přes všechny zdravotní komplikace a pokročilý věk plánují budoucnost ...více


Komentářů: 5

Knižní novinky 2014 - 10. týden

Knižní novinky 2014 - 10. týden 09.03.2014: Jaro je již za dveřmi, sluníčko krásně svítí a láká nás na výlety do přírody - třeba i s novou knihou v ruce.

Nicméně koupat se venku ještě nedá. Co takhle vyjet si na Francouzskou Riviéru? Právě tohle si řeknou Joe a Isabell, a spolu se svojí dcerou a přáteli vyrazí na dovolenou.
Odpočinout si, možná i poslepovat rozpadající se vztahy. Záhy se ale přesvědčí, co vše se může pokazit, když jim do plánů zasáhne jedna krásná neznámá. Nakonec možná budou všichni rádi, když se jim podaří Doplavat domů.

Naopak Emily se domů už vrátit nechce. Po svém útěku je ale stále hlídána bodyguardem - bručounem Henrym, který se Emily snaží ...více


Komentářů: 4

Soutěžte opět s HOSTem

Soutěžte opět s HOSTem 05.03.2014: Od dnešního dne můžete opět soutěžit v dalším kole naší bodovací soutěže. Do tohoto kola opět věnovalo své knížky jako výhry nakladatelství HOST.
Co se ale od minulého kola změnilo, je způsob bodování. Za vložení literární akce se již nyní nezískávají zádné body. Za přidání nové zajímavosti či místa je nyní také o bod méně než dříve. Ostatní bodované položky zůstávají stejné. Rádi bychom touto změnou kladly opět větší důraz na vkládání nových knih. Kompletní přehled bodování je opět uveden na stránce soutěže.

A jaké jsou tentokrát ceny? Vyhrát můžete jednu z těchto knih: Následky, Jen jeden život, Zlatý vlk. Soutěž bude ukončena 15. dubna 2014. ...více


Komentářů: 0

Knižní novinky 2014 - 9. týden

Knižní novinky 2014 - 9. týden 02.03.2014: Tento týden byl žánrově dosti pestrý. Níže jsme vybrali několik z těch zajímavějších titulů.

Po pár letech tu máme finále fantasy série Písně čarodějky nazvané Zjizvení.

A jen nám jedna česká série končí, tak začíná další. Magie, princezny, boj, draci, přátelství, dobrodružství a záchrana světa. Pokud vám to stačí, Dračí oči snad budou správná volba.

Kousek, na který bychom vás předně rádi upozornili, je světově úspěšný psychothriller Vraní dívka. Hlavním tématem je otázka, jak velké utrpení může člověk snést a činit druhým, než z něj zmizí všechna lidskost ...více


Komentářů: 6

Knižní novinky 2014 - 8. týden

Knižní novinky 2014 - 8. týden 23.02.2014: Dlouhé zimní večery nás letos poněkud míjí, ale naštěstí kniha je vhodnou společnicí do každého počasí - stačí si jen vybrat.

Schovat se za anonymitu pseudonymu bylo jistě pro J. K. Rowlingovou velké odlehčení. Svůj nejnovější román Volání kukačky tak mohla vydat bez velkého humbuku, a i přesto kniha sklidila velké úspěchy u čtenářů, ale i u kritiků. Tento týden vychází i české vydání detektivního příběhu s trošku neobvyklým hlavním hrdinou - válečným veteránem Cormoranem Strikem, který má po válce jizvy na těle i na duši, ale stane se uznávaným detektivem, jehož osloví bratr zavražděné modelky poté, co policie uzavře případ jako jasnou sebevraždu.

Po téměř dvacetileté odmlce o sobě dává vědět novým šokujícím dílem Vladimír Páral ...více


Komentářů: 9

Knižní novinky 2014 - 7. týden

Knižní novinky 2014 - 7. týden 16.02.2014: I tento týden na nás nakladatelé mysleli, a vydali opět úctyhodný počet knih.

Valerie a Tessa - dvě naprosto rozdílné ženy, které sice žijí na stejném bohatém předměstí, ale kromě toho nemají téměř nic společného. Přesto je spojuje láska ke svým rodinám, k tomu jedinému, Na čem záleží. Tragická událost je ale navždy spojí tak, jak by si to nikdy nedokázaly ani ve snu představit.

Lidé sbírají různé věci - starožitnosti, známky, knihy či mince. V Berlíně se ale jeden brutální vrah zaměří na poněkud neobvyklý artikl, díky němuž dostane přezdívku Sběratel očí. Poté, co unese další oběti, rozhodne se dát policii šanci na jejich nalezení. Využije však policie všech nabízených možností? ...více


Komentářů: 3

Knižní novinky 2014 - 6. týden

Knižní novinky 2014 - 6. týden 09.02.2014: Jakoby se vydavatelé definitivně probrali ze zimního spánku. Vychází mnoho zajímavých knížek. Níže jsme snad uvedli ty nejočekávanější.

Občas neuškodí svoje "starosti" porovnat s těmi, které zažívají lidé na jiných místech planety. K jednomu takovému osudu mezi mnohými vás zavede kniha Stín banyánu, prvotina Vaddey Ratnerové. Asi nemusíme připomínat, co se dělo v 70. letech v Kambodži. Sedmiletá Raami se ocitla ve špatné době na špatném místě, únik od všudypřítomného Zla byl nezbytný. Ten jí poskytlo to málo, co zbylo z tamní kultury - mýty a legendy. Lidé se dají zabít poměrně snadno. Ale co kolektivní paměť?

Už jste někdy přemýšleli o tom, jaké by bylo sdílet své tělo s jinou osobou? ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 5. týden

Knižní novinky 2014 - 5. týden 02.02.2014: Tento týden si uděláme s novinkovými knihami malou exkurzi do minulosti.
Nejprve se v novince Bernarda Cornwella Sharpova čest podíváme do roku 1813 za kapitánem Sharpem, který se, chycený do spárů politických intrik, dává na útěk nejen před svými nepřáteli, ale i před svými vlastními spojenci.
Dalším výletem na Ostrov kostí se dostaneme až do roku 1783. Gabriel Crowther se po dlouhé době vydává za svojí sestrou vyřešit záhadnou vraždu, ale také vypátrat staleté tajemství jejich rodu, které nyní znovu ožívá.
Až téměř na konec 2. světové války nás přenese Maškaráda kolem smrti - autorovo osobní svědectví o tom, jak navzdory holokaustu zachránil nevinné lidské životy.

Člověk často projde desítky a stovky inzerátů ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 4. týden

Knižní novinky 2014 - 4. týden 26.01.2014: Po dalším, konečně opravdu zimním týdnu se vám hlásíme s novinkami. Na první vás asi nezaujme žádný očekávaný trhák, ale věříme, že mnozí z vás si najdou svůj budoucí literární klenot.

Vraha, který zabíjí bez motivu, beze stopy a bez svědomí se snaží dopadnout detektiv Sean Corriga. Je nucen probudit svůj instinkt, což ale není jen tak.

Můžete se začíst do toho, co se udehrávalo uvnitř jedné novinářky, prožívající nelehký a poslední rok Než řekne(/la?) sbohem, protože se jí zmocnila nevyléčitelná nemoc.

Fejetonická sbírka Nic nového pod sluncem slibuje odpovědi na pikantní otázky ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 3. týden

Knižní novinky 2014 - 3. týden 19.01.2014: Tento týden zamáčkneme slzu při loučení s Hraničářovým učněm Willem. Ve dvanáctém - a posledním - kousku s názvem Královská hraničářka je v sázce mnoho, a Will se musí rozhodnout, jestli dá svojí osobní pomstě přednost před životy nevinných lidí.

Třetím dílem Šampion nám končí i trilogie Legenda. Jejich země je téměř na pokraji zániku a June a Day pro její záchranu budou muset obětovat i to nejcennější, co mají.
Co nám ale pokračuje zvesela dál, je Sága Lartena Hroozleyho z pera Darrena Shana. Ve třetím dílu Palác prokletých se s Lartenem podíváme například do Paříže, která i tentokrát přeje zamilovaným.

Pokud si myslíte, že Všechna malá zvířátka jsou roztomilá, tak vás Walker Hamilton ve svém horroru poněkud ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 1.-2. týden

Knižní novinky 2014 - 1.-2. týden 12.01.2014: Nový rok nakladatelé přivítali intelektuálně. Přesvědčte se sami o velkém podílu odborných či naučných titulů.

Zda je kniha věrohodným zdrojem, musíte posoudit sami. Rozhodně však zaujme oblíbence konspiračních a kontroverzních teorií. Autor Alexander Dorin se snaží ukázat, že údajný masakr v Bosně v okolí města Srebrenica v devadesátých letech byl jen mediální bublinou. Upozorňuje také na sadistické postupy v rozsudcích haagského Tribunálu pro bývalou Jugoslávii. A zkrátka na to, že nás "soudruzi" z NWO krmí stále většími lžemi.

Že ve zdravotnické kauze Diag Human šlo nejen o miliardy, ale taky o krev či zbraně ...více


Komentářů: 10

Poslední knižní novinky za rok 2013 - 52. týden

Poslední knižní novinky za rok 2013 - 52. týden 29.12.2013: Máme tu poslední novinky tohoto roku. Snad většině z vás přinesl co nejvíce pozitivního.

Budeme rádi, když se s námi na závěr roku podělíte o to, které novinky jste už stihli přečíst a líbily se vám nejvíce.

Dále chceme poděkovat všem iniciátorům a účastníkům srazů CBDB. Je milé vidět, že naše komunita není "živá" jen ve virtuálním světě.

A nyní už zbývá jen popřát všem do nového roku hodně zdraví, spokojenosti, a abyste si vždy našli čas na to, co máte rádi, a především na knihy. :)

Vaše CBDB ...více


Komentářů: 8

Knižní novinky 2013 - 51. týden

Knižní novinky 2013 - 51. týden 22.12.2013: Ačkoliv se nakladatelství pomalu uchýlejí k vánočnímu odpočinku, připravili jsme pro vás přehled vydaných titulů.
Hlavně bychom vám však za celou "hlavu" databáze chtěli poděkovat, že vás tyto stránky stále baví, že na ně přivádíte další, kteří se kamarádí s knihami.
Také jsme vděčni za všechny příspěvky, které přispívají rozvoji webu, za přidané údaje, komentáře, podnětné a milé příspěvky v diskuzích.
Snad nám všem CBDB pomáhá, abychom si udělali přehled o tom, co nás nějak obohatilo, i o tom, čím bychom chtěli být obohaceni v budoucnu.

A to hlavní - prožijte svátky podle svých představ! :) ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2013 - 50. týden

Knižní novinky 2013 - 50. týden 15.12.2013: Hlavní předvánoční knižní nabídka vám již byla představena v předchozích týdnech. Ale možná ještě objevíte něco, co vás vysvobodí z bezcílného přemýšlení o vánočním daru.

Máme tu další díl Školy noci: Neferetino prokletí, kde se dočtete o minulosti Neferet - upíří čarodějce. Autorkami jsou opět matka a dcera Castovy.

Metalové posluchače možná bude zajímat (ne první) kniha od Nikkiho Sixxe - zakladatele heavy metalové skupiny Mötley Crüe. Kromě hudby se Nikki zabývá také fotogafováním. V autobiografii Tohle bude bolet se dočtete o nových životních postojích a postřezích člověka, který si prošel drogovým peklem. ...více


Komentářů: 4

Speciální vánoční nabídka pro uživatele CBDB.cz

Speciální vánoční nabídka pro uživatele CBDB.cz 09.12.2013: Aktualizace: Akce byla prodloužena až do konce ledna 2014!

Rádi bychom všem našim navštěvníkům a uživatelům nabídli krásný vánoční dárek. Již před několika dny jsme pro vás spustili soutěž o 5 elektronických čteček knih Liris. Pro všechny, kteří nevyhrají, nebo se soutěže neúčastní máme připravenou speciální akci.

Elektronickou čtečku Liris za vánoční cenu 1550Kč si můžete zakoupit zde. Tato čtečka disponuje 6 palcovým vysoko-kontrastním displejem, podporuje všechny nejrozšířenější formáty e-knih, přehrávání hudby nebo zobrazování obrázků. ...více


Komentářů: 29

Knižní novinky 2013 - 49. týden - 8. 12. 2013

Knižní novinky 2013 - 49. týden - 8. 12. 2013 08.12.2013: Venku nám už začíná pěkně přituhovat a kromě pěkné nadílky sněhu tu máme i další nadílku nově vydaných knih.

Pro samý shon, stres a starosti nemůžete spát? Nezabírají ani prášky na spaní? Každý večer si říkáte, že už musíte usnout, ale místo toho jste stále bdělejší? Pak nejste sami. Stejný problém má totiž i hlavní hrdinka nové knihy Spánek Haruki Murakamiho.

Naopak věčnými nočními nespavci jsou upíři v knize Proklej svítání, kde Cassandra Palmerová musí uzavřít spojenectví s upířím mistrem, aby si zajistila vlastní bezpečí.

Jacqueline a Lucas se v novém románu Tammary Webberové přesvědčí ...více


Komentářů: 8

ZOBRAZIT VŠECHNY NOVINKY