Knižní novinky 2014 - 37. týden

Knižní novinky 2014 - 37. týden 14.09.2014: Když je venku chladno a prší, znamená to jediné: vybrat si knihu z dalších knižních novinek a číst a číst.

Sage se jen těžko smiřuje se smrtí matky. Nejraději by se schovala před celým světem. Když se ale seznámí s osmdesátníkem Josefem, cítí, že konečně našla někoho, komu by mohla věřit. Dokud jí Josef nezačne vyprávět o své nacistické minulosti a touze zemřít. Když jí její babička, jedinečná Vypravěčka, popisuje zážitky z Osvětimi, musí Sage svůj názor na Josefa přehodnotit. Skutečně mu může pomoct s jeho přáním zemřít? Nebo se jen pomstí tyranovi?

Černý čtvrtek je den, na který svět nikdy nezapomene. V ten den se v téměř stejném okamžiku zřítí čtyři letadla na čtyřech různých kontinentech. A přežijí jen 4 lidé - žena, která žije jen tak dlouho ...více


Komentářů: 6

Knižní novinky 2014 - 36. týden

Knižní novinky 2014 - 36. týden 07.09.2014: Prázdniny jsou za námi, podzim za dveřmi, a vydavatelé dohání, co v minulých týdnech zanedbávali. Takže se těšte na várku bohatou na dlouho očekávané tituly.

America Singerová chtěla bojovat o společnou budoucnost s Aspenem, přestože patří do nižší kasty než ona. Jenže Selekce jí, zdá se, přichystá jiný osud. Je vybrána, aby se ucházela o prince Maxona, což se jí zpočátku nelíbí, jenže pak se s princem opravdu setká, a její plány se začnou hroutit.

Řekni vlkům, že jsem doma je román o lásce, přátelství, hledání svého místa ve světě, dospívání, ztrátách a bolesti, a o tom, jak se s tím vším vyrovnat. ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 35. týden

Knižní novinky 2014 - 35. týden 31.08.2014: Léto nám definitivně končí, ale žádný strach, nová vlna knižních novinek začíná!

Probudit se ve výtahu a nic si nepamatovat, to by asi nikdo nechtěl. Ale Thomasovi se přesně tohle stane, tak jako spoustě mladých chlapců před ním. Všichni obývají ohromné prostranství, obehnané Labyrintem. Jen jeho překonáním najdou cestu domů. Je to ale pravda? Když je do Labyrintu dopravena vůbec první dívka, její vzkaz v nich vyvolá pochybnosti, a v Tomasovi začnou vířit temné myšlenky - snad vzpomínky na minulost? Labyrint: Útěk je prvním dílem velice očekávané trilogie, podle kterého byl právě letos natočen stejnojmenný film.

Grilbar Galaxie, to určitě není vyhlášená restaurace, ani Vás nenaučí vařit ...více


Komentářů: 6

Nová soutěž o audioknihy se právě rozbíhá!

Nová soutěž o audioknihy se právě rozbíhá! 25.08.2014: Chtěli byste si rozšířit knihovnu o další zajímavé kousky? Na CBDB je nyní máte možnost vyhrát. Právě dnes pro Vás totiž spouštíme další kolo bodovací soutěže.

Na výhru se mohou těšit tři nejaktivnější uživatelé. Absolutní vítěz si bude moci vybrat hned 2 audioknihy, druhý v pořadí také, za třetí místo získáte 1 audioknihu. Body se Vám připíšou za Vaši aktivitu na ČBDB - nejrychleji a zároveň nejsnadněji je získáte za příspěvky v diskuzi - za každý příspěvek vám připíšeme hned 2 body. Aktuální kolo bude ukončeno 20. zaří 2014. Počet bodů si můžete kdykoli zjistit na svém profilu.

Partnerem soutěže je obchod s audioknihami Audiotéka.cz, která ...více


Komentářů: 0

Knižní novinky 2014 - 34. týden

Knižní novinky 2014 - 34. týden 24.08.2014: Prázdniny se nám už sice pomalu chýlí ke konci, ale to nám nebrání v tom, abychom pro Vás vybrali nejnovější knihy uplynulého týdne.

Markus Zusak, autor oblíbené Zlodějky knih, nám připravil první díl plánované trilogie o bratrech Wolfových. Jsou to celkem obyčejní kluci, kteří neustále vymýšlejí nesmyslné plány, u kterých ale nikdy tak úplně nedomyslí důsledky, a podle svých blízkých nemají žádnou perspektivu. Najednou jim ale do života vstoupí láska k dívce a Cameronovi a Rubenovi snad konečně skončí Roky pod psa.

Nervy z práce, staveniště kolem domu, neustálý shon a stres. Koho by to neunavovalo? Kiki se ale rozhodne s tím něco udělat, a odstěhuje se na venkov. A má plán. Plán vytvořit ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 33. týden

Knižní novinky 2014 - 33. týden 17.08.2014: Třiatřicátý týden obohatil knihkupectví nejen o tato díla:

Patrick Rush udělá konečně krok za svým snem stát se spisovatelem. Začne navštěvovat kroužek tvůrčího psaní. Jenže hororové příběhy jeho kolegů se nápadně podobají vraždám, ke kterým ve skutečnosti dochází. Navíc Patrickovi zmizí jeho malý syn. Jaké rozuzlení si pro nás připravil Andrew Pyper ve své knize Zloděj příběhů?

Graeme Thomson vás provede po všech možných životních cestách George Harrisona, nejen slavného hudebníka legendy jménem Beatles, ale také jednoho muže s velkým srdcem.

Jeden z nejvýraznějších představitelů existencialismu Albert Camus ...více


Komentářů: 7

100 tisíc knih, více jazyků a další novinky

100 tisíc knih, více jazyků a další novinky 12.08.2014: Během včerejšího dne jsme dosáhli jubilejního počtu knih v naší databázi a to rovnou 100 tisíc. Moc děkujeme všem uživatelům, kteří se vkládáním knih na tomto krásném čísle podíleli.
Na oslavu takového jubileja jsme dnes v noci na CBDB spustili mnoho nových funkcí. Největší změnou je dozajista převod systému na "multijazyčnost" a to na dvou úrovních.

První úrovní je možnost zobrazit si rozhraní celého systému ve zvoleném jazyce (dostupné jsou nyní čeština a slovenština). Druhá úrověn je obsahová, jazyk zde nastavený se poté využívá jako výchozí pro obsah (seznamy knih/spisovatelů, žebříčky, vyhledávání). Přihlášený uživatel si může zvolit obě tyto možnosti odděleně, lze tedy například využívat slovenské rozhraní webu a český obsah ...více


Komentářů: 0

Knižní novinky 2014 - 32. týden

Knižní novinky 2014 - 32. týden 10.08.2014: Taky se tak těšíte na další novinky ze světa knih? I tento týden je z čeho vybírat.

Že si v obchodních domech Ikea můžete vybavit prakticky celý byt, to ví asi každý. Ale představte si, že tam teď prodávají i speciální postel s hřeby! Pro fakíry perfektní! A právě jeden takový fakír z Indie se vypraví až do Paříže, aby si jednu koupil. S falešnými penězi to ale jde dost těžko. A právě tady začíná Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY.

U podivností ještě zůstaneme, protože je tu druhý díl Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti, tentokrát s podtitulem Podivné město. Jacobovi a jeho přátelům se sice podařilo uprchnout z ostrova, v bezpečí ale rozhodně nejsou. ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 31. týden

Knižní novinky 2014 - 31. týden 03.08.2014: I tentokrát vám přinášíme skromný přehled o knižních novinkách.

Nelze přehlížet klimatické změny, které již probíhají a zanedlouho nejspíš zásadně ovlivní naše životy. Stačí jedna katastrofa, aby se z většiny pobřežních území Severní Ameriky stala Potopená města. Tím to však jen začíná. Lidé se musí vypořádat s nedostatkem surovin, manipulací s geny a s válečnými konflikty.

Profesor Gabriel Emmerson se vzdává místa na univerzitě, aby konečně nastal Gabrielův Ráj- aby mohl žít s Julií a třeba i založit rodinu. Jenže tentokrát je Julie tou, která dostane jedinečnou příležitost se pracovně realizovat, a Gabriel na to nechce přistoupit. Nakonec vyplouvá ...více


Komentářů: 6

Knižní novinky 2014 - 30. týden

Knižní novinky 2014 - 30. týden 27.07.2014: A máme tu další nadílku knižních novinek - které si vyberte tentokrát?

Terry Pratchett nám ve spolupráci se Stephenem Baxterem připravil pokračování série Dlouhá země, tentokrát s titulem Dlouhá válka. Uplynulo již mnoho let, během nichž se lidstvo usídlilo na nově objevených světech. Světech, které si lidé snaží změnit k obrazu svému. Ale ne všem se tyhle velké změny líbí. Průkopníci Joshua a Lobsang jsou tak nuceni zažehnat nastalou krizi, aby zabránili kruté válce, která by mohla nově nalezenou Dlouhou zemi zničit.

Mučený válečný veterán, jeho smrtelně nemocná žena a syn s poněkud zvráceným smyslem pro spravedlnost. Manželé Hendersonovi, hledající ...více


Komentářů: 5

Knižní novinky 2014 - 29. týden

Knižní novinky 2014 - 29. týden 21.07.2014: Vyrážíte na koupaliště trošku si zadovádět? Nakladatelé tam nejspíš vyrazili taky, ale přesto Vám i tento týden můžeme nabídnout zajímavé knižní novinky.

Strávit léto ve škole pro nadané studenty se zdá být pro Dana Crawforda báječný nápad. Přípravka, která může nastartovat jeho kariéru ale sídlí ve bývalém ústavu pro choromyslné zločince. Když Dana a jeho dva kamarády začnou pronásledovat noční můry, zjišťují, že se právě oni v tomto ústavu neocitli náhodou. Asylum totiž skrývá děsivé tajemství, které právě tyto tři spolužáky spojuje.

Sedmnáctiletá Reece Ellisová každé léto opouští svůj rodný Kansas a odlétá do Londýna za svým otcem ...více


Komentářů: 3

Knižní novinky 2014 - 28. týden

Knižní novinky 2014 - 28. týden 13.07.2014: Přinášíme vám další prázdninové, na počet trochu chudší novinky ze světa knih.

Jake prohrál boj o svou lásku Natalie, ta si nakonec vzala Todda. Po Šest let Jake vydržel Natalie nevyhledávat, i když představy o tom, jak Natalie žije s Toddem, ho mučily. Jenže pak Jake narazil na oznámení o Toddově úmrtí a rozhodl se jít na jeho pohřeb, aby našel jeho vdovu. Na obřadu ho čeká nemilé překvapení - vdovou není Natalie, kterou však Jake i za cenu svého života chce najít, a pořádně se u toho zapotí.

Když je někdo v něčem příliš dobrý, zvlášť pokud je to třeba lovení informací, začne být dříve či později nepohodlnou položkou na něčím seznamu restů. Vanessa Michael Munroeová se ocitne v podzemí, kde je drženo ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 27. týden

Knižní novinky 2014 - 27. týden 06.07.2014: Půlka roku 2014 je za námi. Napište nám, zda vás některá z novinkových knih bude provázet na cesty za hranice (všedních dní). :)

Ralph Sarchie v knize Chraň nás od zlého vypráví o tom, s čím se setkal ve svém povolání policejního vyšetřovatele. Na starosti neměl obyčejné případy. Zavede vás do světa temných sil, posedlosti démonem, satanismu, a také jejich léku - exorcismu. Dočtete se o neuvěřitelných a dosud nepochopených, ale přesto skutečných případech, které spáchali lidé - nebo "něco" v nich.

Další pravdivý a mrazivý příběh je o dívce Odvlečené do Itálie, aby tam pracovala jako prostitutka, a později také poznala jednoho pozorného Albánce... ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 26. týden

Knižní novinky 2014 - 26. týden 30.06.2014: Všem, kteří zakončili školní rok nebo rovnou celé studium, gratulujeme, a přejeme hezké prázdniny! Pracujícím přejeme dovolenou podle jejich představ.
A pro všechny - hezké letní chvíle strávené nad dobrou knihou. Novinky 26. týdne vás určitě nalákají, která to bude, protože obsahují žánrově příjemně pestrý výběr.

A je tu další postapokalyptická spoušť. Ti, kdo Explozi přežili, žijí ve vzpomínkách na minulý, normální život, a stále jsou ve velkém nebezpečí, přičemž budoucnost nic dobrého neslibuje. Pressia pochopí, že je čas vzít do rukou svůj život a někam uprchnout. Ale mezi přeživší patří i Čistí, kteří měli tu výsadu ukrýt se za zdmi Dómu a těší se dobrému zdraví ...více


Komentářů: 5

Knižní novinky 2014 - 25. týden

Knižní novinky 2014 - 25. týden 22.06.2014: Ani dnes Vás neošidíme o nejnovější knihy, které za poslední týden vyšly.

Vlastimil Vondruška nám představí další příběh Oldřicha z Chlumu, který se v přestrojení vydává vypátrat důvod zmizení vyslance českého krále. Po jeho příjezdu ale dojde k další Smrti ve Vratislavi a pátrání se tak stáčí úplně jiným směrem.

Vlastnit zmrzlinárnu na pláži je pro mnohé nesplnitelný sen. Imogen a Anna ale jednu takovou zmrzlinárnu zdědí po svojí babičce. Ale protože do každého obchodu je potřeba nalákat zákazníky, vydává se Anna do Itálie, aby se naučila nejnovější trendy ve výrobě zmrzliny a udělala tak z malého obchůdku dokonalé Zmrzlinové sedmé nebe ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 24. týden

Knižní novinky 2014 - 24. týden 15.06.2014: Další parný týden nám utekl jako voda a my tu pro Vás máme opět pořádnou nálož kvalitní literatury.

Okolní země je smrtelně jedovatá, její povrch se stal neobyvatelným. Pro pár tisíc přeživších je obrovské Silo jediným domovem a útočištěm, které je ale střeženo a řízeno mocným IT oddělením. Co se ale stane, když někdo sní o jiném místě, o místě na povrchu? Jako trest dostane, co chce - bez možnosti návratu. Celý systém se ale náhle ocitá těsně před zhroucením. Je tajemné IT oddělení skutečně tak mocné? A jaká jsou jeho tajemství?

David Airman se po dlouhých letech vrací do údolí, kde prožil své dětství, a společně s přáteli si užívají letních dnů, jak se patří ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 23. týden

Knižní novinky 2014 - 23. týden 09.06.2014: V těchto parných dnech je volba naprosto jasná - schovat se v chládku, nejlépe u bazénu, s dobrou knihou v ruce!

Nájemníci pana Moonblooma jsou skutečně zvláštní sebranka. Pan Norman Moonbloom s nimi nemá lehký život. Vybírá nájmy, poslouchá stížnosti, dává prázdné sliby. Postupem času se ale jejich vzájemný vztah mění, a jak mu tahle zvláštní směsice lidí začíná svěřovat svá tajemství, zjišťuje pan Moonbloom, že by jim všem měl pomoci.

Všichni bychom si měli v životě splnit své velké sny. Nebo alespoň ty malé. Jeden takový sen má i Leo, obyčejný kluk s obyčejnými zálibami. Tím snem je Beatrice, dívka, která je Bílá jako sníh, rudá jako krev ...více


Komentářů: 2

Knižní novinky 2014 - 22. týden

Knižní novinky 2014 - 22. týden 01.06.2014: Další týden uběhl jako voda, ale s dobře vybranou knihou bude i ten následující určitě naprosto nezapomenutelný!

O tom, že život švábských Němců v Banátu v období komunistické vlády nebyla procházka růžovou zahradou, vás přesvědčí ve své povídkové sbírce Nížiny Herta Müllerová, nositelka Nobelovy ceny za literaturu.

Mladík Pak Čun-do má sice jako Syn správce sirotčince jisté výsady, navíc je odhodlán sloužit své vlasti - KLDR. Ale ani tohle ho neochrání před krutým vězením a nucenými pracemi v dolech. Podaří se mu přežít - ale na jak dlouho?

Liao I-wu se nám ve své knize Kulky a opium snaží připomenout to, na co příliš rychle zapomínáme. Nezastrašilo ho ani to ...více


Komentářů: 6

Vítěz Ceny Jiřího Ortena 2014

Vítěz Ceny Jiřího Ortena 2014 28.05.2014: 15. května 2014 byl na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha 2014 ze tří nominovaných autorů: Ondřej Hanus: Výjevy (Host), Martin Poch: Jindřich Jerusalem (dybbuk) a Jonáš Zbořil: Podolí (Host) vybrán a vyhlášen definitivní vítěz pro letošní rok.

Cenu Jiřího Ortena 2014 obdržel za sbírku poezie Výjevy Ondřej Hanus.
Jeho nominace byla odbornou porotou ve složení: literární teoretička a redaktorka Blanka Činátlová, šéfredaktor nakladatelství Odeon Jindřich Jůzl, editor a básník Milan Ohnisko, spisovatel a redaktor Marek Šindelka a spisovatel Miloš Urban, zdůvodněna slovy: "za 40 výjevů, v nichž se mu suverénně podařilo naplnit ustálenou formu sonetu neokoukaným, svébytným obsahem". ...více


Komentářů: 0

Knižní novinky 2014 - 21. týden

Knižní novinky 2014 - 21. týden 25.05.2014: Fandění hokejistům a účast ve volbách je jistě velice vyčerpávající, ale správná kniha Vám spolehlivě pomůže dobít baterky. Pojďte si vybrat spolu s námi!

Malin Forsová to taky nemá jednoduché. Když je v lese objevena zohavená mrtvola mladé dívky, vzpomene si na případ Marie Murvallové, která byla před lety brutálně znásilněna. Ale co tyto dva případy spojuje? A jsou skutečně jen dva? Co všechno jí prozradí Páté roční období?

Andrew Blake má všechno, po čem by mohl kdy toužit - moc, slávu, peníze... A taky už toho má po krk. Proto se rozhodne opustit svůj dosavadní život a nechá se zaměstnat jako majordomus ve Francii. A ve své nové roli je perfektní, přímo dokonalý. Jenomže nikdo netuší, že Všechno je jinak! ...více


Komentářů: 5

ZOBRAZIT VŠECHNY NOVINKY