Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
cs sk
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat
Vše Knižní novinky Recenze knih Články a novinky

Články a novinky


Knihy a čeští čtenáři v roce 2015

Knihy a čeští čtenáři v roce 2015

Novinka
13.01.2016

Za rok 2015 Vám přinášíme detailní čtenářské statistiky. Jaká byla nejčtenější kniha vydaná v minulém roce? Na první příčce zebříčku nejčtenějších knih se umístil Marťan od Andyho Weira, který zabodoval i v dalších kategoriích. Nejoblíbenější knihou minulého roku se stala Policie od Jo Nesbøa s 94% hodnocení od našich uživatelů.

Další zajímavou statistikou je pak například kniha, která byla nejčastěji darována k Vánocům. Zde první místo obsadil bestseller Dívka ve vlaku od Pauly Hawkins.

Na infografice uvnitř tohoto článku naleznete detailní přehled statistik za rok 2015. ...více  

Po novém roce soutěžíme s HOSTem

Po novém roce soutěžíme s HOSTem

Novinka
05.01.2016

S novým rokem pro vás máme i další kolo naší bodovací soutěže. Protože víme, že si raději výhry vybíráte sami, ani toto kolo není o konkrétní knihy ale výhru si volí výherce.
Partnerem soutěže je nakladatelství HOST, z jehož nabídky si budete moci své výhry vybírat. Bodování zůstává stejné jako v minulém kole.

Kompletní přehled bodování je opět uveden ...více  

Předvánoční soutež o nákupní poukazy

Předvánoční soutež o nákupní poukazy

Novinka
09.12.2015

Jedna soutež nám sotva skončila a už pro Vás spouštíme další. Opět tedy můžete soutěžit v naší bodovací soutěži, jejímž partnerem je knihkupectví Dobré knihy.

Bodování se nám od minulé soutěže změnilo jen mírně. Za návrh podbné knihy získáte nyní 3 body, vše ostatní zůstává jako dříve. Kompletní přehled bodování opět naleznete uveden na stránce soutěže.

Jako výhry tentokrát nejsou žádné konkrétní knihy, ale poukazy na nákup. vybrat si tak můžete libovolnoou knihu z nabídky více než 70 tisíc titulů ...více  

Doporučte podobnou knihu a vyhrajte knihu od Grady

Doporučte podobnou knihu a vyhrajte knihu od Grady

Novinka
23.11.2015

Odedneška můžete opět soutěžit v naší bodovací soutěži, jejímž partnerem, který věnoval ceny, je nakladatelství GRADA.

Opět zde máme oproti minulým kolům změnu bodování. Jak je poznat již z nadpisu, tentokrát půjde zejména o Podobné knihy. Podobné knihy je nová záložka v detailu každé knihy. Bohužel u většiny knihy je zatím prázdná, a proto bychom rádi motivovali k doporučování podobných knih. Pomůžete tak dalším čtenářům, kteří hledají další podobné knihy jako je oblíbené a navíc za to nyní můžete vyhrát i knížky. Kompletní přehled bodování je opět uveden na stránce soutěže. ...více  

Autogramiáda Bernarda Miniera

Autogramiáda Bernarda Miniera

Novinka
07.11.2015

Rádi bychom Vás pozvali na zajímavou akci. Určite nezměškejte autogramiádu v Neoloxuru 10. 11: od 16h a Čtení nás baví aneb o francouzské detektivce s Bernardem Minierem - 10. 11. Od 18: 30. V prostoru Era svět.

Jde o příjemné knižní posezení s Bernardem Minierem, autorem bestselleru Mráz a novinky Kruh! V rámci večera plného francouzské literatury se můžete zaposlouchat do ukázek z Kruhu v podání Lenky Krobotové a Pavla Šimčíka z Dejvického divadla a také si za zvýhodněnou cenu koupit a nechat si podepsat knihy autora. ...více  

Vyhrajte knihu Galgad – příběh strážce Země od tajemného Ergalla

Vyhrajte knihu Galgad – příběh strážce Země od tajemného Ergalla

Novinka
30.09.2015

Novinka Galgad - příběh strážce Země z pera českého autora nabízí nový, neokoukaný náhled na fantasy a přináší originální příběh se zajímavou myšlenkou.
Soutěžte proto s námi o 5 kusů tohoto neotřelého příběhu. V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu?
Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže ...více  

Booxy 2.0 - nová verze aplikace pro Android

Booxy 2.0 - nová verze aplikace pro Android

Novinka
28.08.2015

Od dnešního dne můžete stahovat (či vyčkat na aktualizaci) novou verzi naší aplikace pro Android jménem Booxy. Aktualizace vychází po více než půl roce a přináší obrovské množství novinek.

Celá aplikace se dočkala přepracování, což je poznat na první pohled na kompletně novém vzhledu (který si můžete vybrat ze tří barevných schémat). Do aplikace byly také doplněno mnoho dalších funkcí, které již můžete znát z webu, ale na mobilní aplikaci dosud dostupné nebyly. Jako nejvýraznější můžeme zmínit například dostupnost článků / recenzí či sekce Můj přehled, kde získáte informace o všech novinkách, které se udály. ...více  

Nová soutěž: 10x Tenkrát vráji

Nová soutěž: 10x Tenkrát vráji

Novinka
05.05.2015

Dnes pro Vás spouštíme novou soutěž, ve které můžete vyhrát jeden z 10 výtisků knihy Tenkrát v ráji.

Výhru tentokrát získá neobvykle vysoký počet uživatelů. 10 nejaktivnějších soutěžících z tohoto kola získá jeden k výtisků. Soutěž nebude nikterak dlouhá, aktuální kolo bude ukončeno 22. května 2015. Počet bodů si můžete kdykoli zjistit na svém profilu.

Partnerem soutěže je nakladatelství Fragment, které ...více  

Novinka na CBDB - nakladatelské profily

Novinka na CBDB - nakladatelské profily

Novinka
06.02.2015

Posledních několik dnů jsme pro vás připravovali novou zajímavou funkci. Tak jako mají své profily všechny knihy a jejich autoři, nyní mají své profily i nakladatelství. V první základní verzi zde zatím naleznete všechny vydané knihy od daného nakladatelství, které si můžete libovolně řadit a dále také diskuzi. Můžete se tak podělit s ostatními o své názory na dané nakladatelství.

Mezitím ale pracujeme i na dalších možnostech pro profily nakladatelů. Už nyní si můžete u oblíbených nakladatelství zapnout sledování ...více  

Aplikace Booxy ve verzi 1.5

Aplikace Booxy ve verzi 1.5

Novinka
15.01.2015

Pokud máte již nainstalovanou aplikaci Booxy na svém telefonu či tabletu s Androidem, od dnešního dne můžete očekávat aktualizaci (či aktualizovat sami) na verzi 1.5. Tato verze přináší mnoho novinek o které jste měli zájem.

Co tedy tato verze přináší nového?
- uživatelský stream aktivit
- diskuze u všech knih i autorů
- literární fórum s mnoha aktivními tématy
- možnost rezervací dárků z wishlistů svých přátel ...více  

Booxy - mobilní aplikace nyní i pro iOS

Booxy - mobilní aplikace nyní i pro iOS

Novinka
03.12.2014

Před necelými dvěma měsíci jsme Vám představili Booxy - naši mobilní aplikaci. Nejdříve pouze pro platformu Android, ale slíbili jsme i brzké vydání verze pro systém iOS.

Aplikace je nyní v první verzi a nenabízí zatím tolik funkcí jako její sestřička pro Android. Na dalších funkcích ale samozřejmě pracujeme.

Booxy pro iOS umožnuje přihlášení do uživatelského účtu, který je shodný s tím na CBDB.cz. Nabídka funkcí bez přihlášení i po příhlášení ...více  

Ještě nemáte elektronickou čtečku knih?

Ještě nemáte elektronickou čtečku knih?

Novinka
26.11.2014

Před rokem jsme pro naše uživatele připravili speciální předvánoční nabídku na elektronickou čtečku knih Liris. Ani tento rok jsme na předvánočni akci nezapomněli a máme pro vás akci ještě výhodnější!

Jako pěkný vánoční dárek můžete zakoupit tuto čtečku jenom za 847 Kč zde. Tato čtečka disponuje 6 palcovým vysoko-kontrastním displejem, podporuje všechny nejrozšířenější formáty e-knih, přehrávání hudby nebo zobrazování obrázků. ...více  

Soutěž o nákup knih od HOSTu zdarma

Soutěž o nákup knih od HOSTu zdarma

Novinka
12.11.2014

Dnes spouštíme další kolo naší bodovací soutěže. Tentokrát ale speciální, předvánoční. Čím se liší? Tentokrát nesoutěžíme o konkrétní knížky, ale o volný nákup dle vlastního výběru, což je určitě příjemný předvánoční dárek. Partnerem soutěže je opět nakladatelství HOST, z jehož nabídky si budete moci knihy vybírat.

V nové soutěži jsme kromě cen pozměnili také trochu způsob bodování, nyní více podporující diskutování. Více bodů jsme přidali jak za diskuzi u knih a autorů, tak za diskutování v našem fóru. Kompletní přehled bodování je opět uveden ...více  

Nový uživatelský stream

Nový uživatelský stream

Novinka
05.11.2014

Dnes máme pro všechny naše uživatele další výraznou novinku na webu, která by Vám měla usnadnit používání CBDB. Jde o nový uživatelský přehled, neboli stream, na který jistě brzy sami narazíte. Pokud jste přihlášeni, dostanete se na něho přes logo v levém horním rohu stránek.

K čemu to slouží? Jak je patrné již z názvu, půjde o přehled informací. Rozdělen je do 5 hlavních sekcí, které si můžete jednotlivě zobrazit: Knihy, Autoři, Uživatelé, Fórum a osobní přehled. V každé této sekci si můžete vybrat, jaké informace Vás zajímají (například komentáře ...více  

Rezervace dárků - nová funkce CBDB

Rezervace dárků - nová funkce CBDB

Novinka
30.10.2014

V poměrně nedávné době jsme zavedli nový uživatelský seznam Wishlist, tedy seznam, kam si může každý uživatel uložit knihy, které si chce koupit, nebo které by rád dostal od svých přátel. Již od začátku jsme ale měli s tímto seznamem větší plány.

A jelikož se již blíží čas Vánoc, je ta vhodná chvíle je realizovat. Od dnešního dne získává tento seznam další funkcionalitu. Při zobrazení wishlistu jiného uživatele než sama sebe, si můžete libovolnou z knih, které si uživatel přeje "zarezervovat ke koupi". Co to znamená? ...více