Knižní novinky 2014 - 30. týden

Knižní novinky 2014 - 30. týden 27.07.2014: A máme tu další nadílku knižních novinek - které si vyberte tentokrát?

Terry Pratchett nám ve spolupráci se Stephenem Baxterem připravil pokračování série Dlouhá země, tentokrát s titulem Dlouhá válka. Uplynulo již mnoho let, během nichž se lidstvo usídlilo na nově objevených světech. Světech, které si lidé snaží změnit k obrazu svému. Ale ne všem se tyhle velké změny líbí. Průkopníci Joshua a Lobsang jsou tak nuceni zažehnat nastalou krizi, aby zabránili kruté válce, která by mohla nově nalezenou Dlouhou zemi zničit.

Mučený válečný veterán, jeho smrtelně nemocná žena a syn s poněkud zvráceným smyslem pro spravedlnost. Manželé Hendersonovi, hledající ...více


Komentářů: 3

Knižní novinky 2014 - 29. týden

Knižní novinky 2014 - 29. týden 21.07.2014: Vyrážíte na koupaliště trošku si zadovádět? Nakladatelé tam nejspíš vyrazili taky, ale přesto Vám i tento týden můžeme nabídnout zajímavé knižní novinky.

Strávit léto ve škole pro nadané studenty se zdá být pro Dana Crawforda báječný nápad. Přípravka, která může nastartovat jeho kariéru ale sídlí ve bývalém ústavu pro choromyslné zločince. Když Dana a jeho dva kamarády začnou pronásledovat noční můry, zjišťují, že se právě oni v tomto ústavu neocitli náhodou. Asylum totiž skrývá děsivé tajemství, které právě tyto tři spolužáky spojuje.

Sedmnáctiletá Reece Ellisová každé léto opouští svůj rodný Kansas a odlétá do Londýna za svým otcem ...více


Komentářů: 3

Knižní novinky 2014 - 28. týden

Knižní novinky 2014 - 28. týden 13.07.2014: Přinášíme vám další prázdninové, na počet trochu chudší novinky ze světa knih.

Jake prohrál boj o svou lásku Natalie, ta si nakonec vzala Todda. Po Šest let Jake vydržel Natalie nevyhledávat, i když představy o tom, jak Natalie žije s Toddem, ho mučily. Jenže pak Jake narazil na oznámení o Toddově úmrtí a rozhodl se jít na jeho pohřeb, aby našel jeho vdovu. Na obřadu ho čeká nemilé překvapení - vdovou není Natalie, kterou však Jake i za cenu svého života chce najít, a pořádně se u toho zapotí.

Když je někdo v něčem příliš dobrý, zvlášť pokud je to třeba lovení informací, začne být dříve či později nepohodlnou položkou na něčím seznamu restů. Vanessa Michael Munroeová se ocitne v podzemí, kde je drženo ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 27. týden

Knižní novinky 2014 - 27. týden 06.07.2014: Půlka roku 2014 je za námi. Napište nám, zda vás některá z novinkových knih bude provázet na cesty za hranice (všedních dní). :)

Ralph Sarchie v knize Chraň nás od zlého vypráví o tom, s čím se setkal ve svém povolání policejního vyšetřovatele. Na starosti neměl obyčejné případy. Zavede vás do světa temných sil, posedlosti démonem, satanismu, a také jejich léku - exorcismu. Dočtete se o neuvěřitelných a dosud nepochopených, ale přesto skutečných případech, které spáchali lidé - nebo "něco" v nich.

Další pravdivý a mrazivý příběh je o dívce Odvlečené do Itálie, aby tam pracovala jako prostitutka, a později také poznala jednoho pozorného Albánce... ...více


Komentářů: 4

Knižní novinky 2014 - 26. týden

Knižní novinky 2014 - 26. týden 30.06.2014: Všem, kteří zakončili školní rok nebo rovnou celé studium, gratulujeme, a přejeme hezké prázdniny! Pracujícím přejeme dovolenou podle jejich představ.
A pro všechny - hezké letní chvíle strávené nad dobrou knihou. Novinky 26. týdne vás určitě nalákají, která to bude, protože obsahují žánrově příjemně pestrý výběr.

A je tu další postapokalyptická spoušť. Ti, kdo Explozi přežili, žijí ve vzpomínkách na minulý, normální život, a stále jsou ve velkém nebezpečí, přičemž budoucnost nic dobrého neslibuje. Pressia pochopí, že je čas vzít do rukou svůj život a někam uprchnout. Ale mezi přeživší patří i Čistí, kteří měli tu výsadu ukrýt se za zdmi Dómu a těší se dobrému zdraví ...více


Komentářů: 5

Knižní novinky 2014 - 25. týden

Knižní novinky 2014 - 25. týden 22.06.2014: Ani dnes Vás neošidíme o nejnovější knihy, které za poslední týden vyšly.

Vlastimil Vondruška nám představí další příběh Oldřicha z Chlumu, který se v přestrojení vydává vypátrat důvod zmizení vyslance českého krále. Po jeho příjezdu ale dojde k další Smrti ve Vratislavi a pátrání se tak stáčí úplně jiným směrem.

Vlastnit zmrzlinárnu na pláži je pro mnohé nesplnitelný sen. Imogen a Anna ale jednu takovou zmrzlinárnu zdědí po svojí babičce. Ale protože do každého obchodu je potřeba nalákat zákazníky, vydává se Anna do Itálie, aby se naučila nejnovější trendy ve výrobě zmrzliny a udělala tak z malého obchůdku dokonalé Zmrzlinové sedmé nebe ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 24. týden

Knižní novinky 2014 - 24. týden 15.06.2014: Další parný týden nám utekl jako voda a my tu pro Vás máme opět pořádnou nálož kvalitní literatury.

Okolní země je smrtelně jedovatá, její povrch se stal neobyvatelným. Pro pár tisíc přeživších je obrovské Silo jediným domovem a útočištěm, které je ale střeženo a řízeno mocným IT oddělením. Co se ale stane, když někdo sní o jiném místě, o místě na povrchu? Jako trest dostane, co chce - bez možnosti návratu. Celý systém se ale náhle ocitá těsně před zhroucením. Je tajemné IT oddělení skutečně tak mocné? A jaká jsou jeho tajemství?

David Airman se po dlouhých letech vrací do údolí, kde prožil své dětství, a společně s přáteli si užívají letních dnů, jak se patří ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 23. týden

Knižní novinky 2014 - 23. týden 09.06.2014: V těchto parných dnech je volba naprosto jasná - schovat se v chládku, nejlépe u bazénu, s dobrou knihou v ruce!

Nájemníci pana Moonblooma jsou skutečně zvláštní sebranka. Pan Norman Moonbloom s nimi nemá lehký život. Vybírá nájmy, poslouchá stížnosti, dává prázdné sliby. Postupem času se ale jejich vzájemný vztah mění, a jak mu tahle zvláštní směsice lidí začíná svěřovat svá tajemství, zjišťuje pan Moonbloom, že by jim všem měl pomoci.

Všichni bychom si měli v životě splnit své velké sny. Nebo alespoň ty malé. Jeden takový sen má i Leo, obyčejný kluk s obyčejnými zálibami. Tím snem je Beatrice, dívka, která je Bílá jako sníh, rudá jako krev ...více


Komentářů: 2

Knižní novinky 2014 - 22. týden

Knižní novinky 2014 - 22. týden 01.06.2014: Další týden uběhl jako voda, ale s dobře vybranou knihou bude i ten následující určitě naprosto nezapomenutelný!

O tom, že život švábských Němců v Banátu v období komunistické vlády nebyla procházka růžovou zahradou, vás přesvědčí ve své povídkové sbírce Nížiny Herta Müllerová, nositelka Nobelovy ceny za literaturu.

Mladík Pak Čun-do má sice jako Syn správce sirotčince jisté výsady, navíc je odhodlán sloužit své vlasti - KLDR. Ale ani tohle ho neochrání před krutým vězením a nucenými pracemi v dolech. Podaří se mu přežít - ale na jak dlouho?

Liao I-wu se nám ve své knize Kulky a opium snaží připomenout to, na co příliš rychle zapomínáme. Nezastrašilo ho ani to ...více


Komentářů: 6

Vítěz Ceny Jiřího Ortena 2014

Vítěz Ceny Jiřího Ortena 2014 28.05.2014: 15. května 2014 byl na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha 2014 ze tří nominovaných autorů: Ondřej Hanus: Výjevy (Host), Martin Poch: Jindřich Jerusalem (dybbuk) a Jonáš Zbořil: Podolí (Host) vybrán a vyhlášen definitivní vítěz pro letošní rok.

Cenu Jiřího Ortena 2014 obdržel za sbírku poezie Výjevy Ondřej Hanus.
Jeho nominace byla odbornou porotou ve složení: literární teoretička a redaktorka Blanka Činátlová, šéfredaktor nakladatelství Odeon Jindřich Jůzl, editor a básník Milan Ohnisko, spisovatel a redaktor Marek Šindelka a spisovatel Miloš Urban, zdůvodněna slovy: "za 40 výjevů, v nichž se mu suverénně podařilo naplnit ustálenou formu sonetu neokoukaným, svébytným obsahem". ...více


Komentářů: 0

Knižní novinky 2014 - 21. týden

Knižní novinky 2014 - 21. týden 25.05.2014: Fandění hokejistům a účast ve volbách je jistě velice vyčerpávající, ale správná kniha Vám spolehlivě pomůže dobít baterky. Pojďte si vybrat spolu s námi!

Malin Forsová to taky nemá jednoduché. Když je v lese objevena zohavená mrtvola mladé dívky, vzpomene si na případ Marie Murvallové, která byla před lety brutálně znásilněna. Ale co tyto dva případy spojuje? A jsou skutečně jen dva? Co všechno jí prozradí Páté roční období?

Andrew Blake má všechno, po čem by mohl kdy toužit - moc, slávu, peníze... A taky už toho má po krk. Proto se rozhodne opustit svůj dosavadní život a nechá se zaměstnat jako majordomus ve Francii. A ve své nové roli je perfektní, přímo dokonalý. Jenomže nikdo netuší, že Všechno je jinak! ...více


Komentářů: 5

Noc literatury má za sebou další ročník!

Noc literatury má za sebou další ročník! 21.05.2014: V podvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice - Světa knihy - dne 14.5.2014 se konal již 8. ročník akce Noc literatury 2014. Princip akce je netradičním způsobem přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení.

Jako tradičně se akce uskutečnila v různých městech po celém světě. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Každá z 19 účastnických zemí představila dílo jednoho svého současného autora.

V Praze hostí akci každým rokem jiná lokalita ...více


Komentářů: 0

Knižní novinky 2014 - 20. týden

Knižní novinky 2014 - 20. týden 18.05.2014: Nakladatelé na nás ani tentokrát nezapomněli a připravili nám vydatnou dávku nových knih!

Když se Hattie Shepherdová ještě jako mladá dívka s rodinou usazuje ve Filadelfii, netuší, že ji nečeká tak sladký život, jaký si vysnila. Dvanáct kmenů Hattiiných vypráví příběhy jejích dětí a vnučky od dvacátých let 20. století téměř do roku 2000, ve kterých Hattie přihlíží smrti svých dvou dětí, ale taky nám přiblíží důležité životní okamžiky a pozoruhodné osudy ostatních jejích potomků.

Jistě si spousta z Vás vzpomene na tragédii, při které byli v roce 2010 doslova Pohřbeni zaživa horníci v chilském dolu. Po dlouhých 69 dnech byli osvobozeni ...více


Komentářů: 7

Veletrh Svět knihy 2014 je v plném proudu

Veletrh Svět knihy 2014 je v plném proudu 17.05.2014: Před dvěma dny byl za přítomnosti oficiálních představitelů Maďarské a České republiky, zástupců významných českých a zahraničních kulturních a vědeckých institucí, zahraničních misí a dalších vzácných hostů slavnostně zahájen jubilejní 20. ročník největšího knižního a literárního veletrhu v České republice - Světa knihy. Letošním čestným hostem, jak už napovídá účast představitelů Maďarska na slavnostním zahájení, je Maďarsko. Hned první den veletrhu se ve Velkém sále prezentovaly nejnovější české překlady z maďarské beletrie i nové tituly odborné literatury. Mezi publikacemi nechyběla díla největších osobností současné maďarské literatury jako Imreho Kertésze, Pétera Nádase, Krisztiny Tóthové nebo Pétera Esterházyho, který se veletrhu i osobně účastní. Z jeho programu můžeme vybrat např. autogramiádu v sobotu v poledne nebo diskuzi o nebývalé popularitě ...více


Komentářů: 0

Knižní novinky 2014 - 19. týden

Knižní novinky 2014 - 19. týden 11.05.2014: Pojďte s námi i tento týden na výlet do světa knižních novinek!

Spousta lidí si myslí, že jejich osud je předem určen a není možné jej změnit. U malé Nombeko je to stejné - vše nasvědčuje tomu, že prožije celý svůj život v jedné z nejchudších částí světa. Tato Analfabetka, která uměla počítat se ale souhrou náhod dostane až na opačný konec světa a my tak můžeme sledovat její neuvěřitelné eskapády.

Na Seznamu smrti agentury TOSA se nechce ocitnout nikdo. Teroristovi, který si přezdívá Kazatel, se to ale povede, když jeho stoupenci zabijí generála, jehož syn patří mezi nejlepší agenty TOSA. Podaří se mu Kazatelovo jméno jednou pro vždy ze seznamu škrtnout a pomstít otcovu smrt? ...více


Komentářů: 7

Knižní novinky 2014 - 18. týden

Knižní novinky 2014 - 18. týden 04.05.2014: Začíná květen, čas lásky - ke knihám! Které si zamilujete tentokrát?

Myslíte si, že máte perfektní znalosti z českých dějin? Letopočty významných událostí sypete z rukávu třeba o půlnoci? Jste chodící Pravidla českého pravopisu a ani politika vám není cizí? Cha! Opráski sčeskí historje 2 vám ukážou, jak hluboce se pletete a v nových stripech vysvětlí, jak to vlastně bylo doopravdy.

Bruce Jansen se v politice vyzná taky. Jak by ne, když je zvolen novým prezidentem USA. Když ale krátce po volbách při atentátu umírá jeho žena, rozhodne se zasáhnout a změnit celou americkou společnost. Proto podepíše Washingtonský dekret, který zruší američanům ...více


Komentářů: 7

Knihy bez DPH nadchly

Knihy bez DPH nadchly 28.04.2014: Minulý týden ve středu měli zákazníci valné většiny českých knihkupectví jedinečnou možnost zakoupit si knihy s 15% slevou. Akce Knihy bez DPH, konaná letos na Světový den knihy a autorských práv, je dosud největší společnou akcí českých knihkupců, nakladatelů a distributorů. Akci organizoval Svaz českých knihkupců a nakladatelů a zapojilo se do ní více než 300 knihkupectví v celé České republice. Cílem akce bylo upozornit na skutečnost, že Česko má jednu z nejvyšších daní z přidané hodnoty na knihy v Evropě.

"Jedná se o propagační akci, která chce upozornit na na výši DPH u nás v porovnání s Evropou a se světem, kdy některé země jako Anglie a Norsko mají nulové DPH. Knížky mají DPH u nás vysoké, což je vidět ...více


Komentářů: 10

Knižní novinky 2014 - 17. týden

Knižní novinky 2014 - 17. týden 27.04.2014: Vydejte se s námi i dnes do světa úžasných knižních novinek - opět je z čeho vybírat!

Inspektor Moises Corvo není úplně ukázkový policista - rád se napije, pro ránu nejde daleko a ani návštěvy veřejných domů mu nejsou cizí. Když se ale v Barceloně začnou šířit zvěsti o bestii, která unáší a vraždí děti, rozhodne se vzepřít nařízení a na vlastní pěst se pustí do pátrání po tajemné Zlé ženě, pověstné Upírce z ulice Ponent.

Když se zřítí výzkumná družice obsahující poznatky o temné energii a vzniku vesmíru, která navíc na své poslední pořízené fotografii zaznamená budoucnost, má tým Sigma Force opět plné ruce práce. K tomu se objeví záhadný balíček, obsahující knihu vázanou v lidské kůži a lebku ...více


Komentářů: 8

Knižní novinky 2014 - 16. týden

Knižní novinky 2014 - 16. týden 20.04.2014: Jste v jednom kole s přípravami na Velikonoce? Nakladatelé nejspíš taky - takže si nakrojte beránka a pojďte si s námi trošku oddechnout u nových knížek.

Prý nás všechny chrání Andělé strážní. Oběti vraha ze stockholmského předměstí ale to štěstí nejspíš neměly. Proč je potkal tak hrozný osud? Proč se v průběhu vyšetřování objevuje stále stejné jméno oblíbené spisovatelky? Kdo je tím vrahem, který svoje oběti ukrývá v lese, a kdo bude jeho další obětí? Jaké hrozivé tajemství se za vším skrývá?

To v sousedním Norsku všechno začíná jediným výkřikem muže, který je později nalezen připoutaný ke skále v ledovém moři. Znepokojující okolnosti, za kterých jsou objevováni další napadení lidé ...více


Komentářů: 11

Knižní novinky 2014 - 15. týden

Knižní novinky 2014 - 15. týden 13.04.2014: Můžete se bát, smát, přemýšlet, vzdělávat, nebo se přiblble usmívat, jak je libo. Novinky jsou tentokrát, stejně jako počasí, ve znamení rozmanitosti.

Co byste dělali, kdyby u vás zazvonila cizí žena, a tvrdila by, že vaše dcera ve skutečnosti není vaše dcera? Přesně to se stane Zoey Sandsové z románu Hra na lež. Nic už nemůže být jako dřív, nicméně s nastalou situací se rodiny zkrátka budou muset nějak vypořádat.

Fliss Graveneyová má za sebou velké vztahové zklamání. Její sestra Lottie se už taky nejednou spálila, ale nepřestává si naivně vysnívat, že ten, koho si chce vzít, je určitě ten princ na bílém koni. Milá a vtipná oddychovka s pořádně sladkým závěrem nese název Svatební noc. ...více


Komentářů: 4

ZOBRAZIT VŠECHNY NOVINKY