Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Králičí dírou a ještě dál!


Králičí dírou a ještě dál!
Recenze knihy: Běsnění
Autor: Anita Grace Howard
Originální název: Untamed
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 311
Allysa se stala vítězkou boje o korunu Červeného dvora a nyní se má stát jeho právoplatnou královnou. Jenže onen osudový boj na ní zanechal velké šrámy, nejvíce trpělo její srdce, které se dokonce roztrhlo na dvě poloviny. Aby ho zacelila, bude muset Al prožít oba dva životy, jež jsou její přirozenosti tolik blízké. Jeden v lidském světě po boku nejlepšího přítele z dětství. Ten druhý pak v Říši podsvětníků spolu s jejím milovaným můrákem Morfeem.

Běsnění je povídkovým doplněním původní trilogie o tak trochu jiné Říši divů. V krátkých příbězích se dozvíte, co se v magickém podzemním světě stalo ještě před příchodem Al, ale i to, co se s oblíbenými hrdiny stalo po krvelačné bitvě dvou sokyní.

Jedná se o knihu, která má za cíl především zahrát na city. V jednu chvíli se totiž budete poťouchlé uculovat a jindy zas zamačkávat slzičku. Avšak není se čeho bát, protože o šťastné konce tu opravdu nouze nebude, právě naopak, užijete si jich dosytosti!

V knize se zas a znovu setkáváme s autorčiným skvělým vypravěčským stylem, který si získal srdce milionů čtenářů po celém světě. Pokud i vy patříte k nadšením příznivcům téhle série, tak byste si čtvrtý bonusový díl rozhodně neměli nechat ujít. Vždyť kdo by odolal pokušení ještě jednou propadnout skrz králičí díru a prožít nezapomenutelné okamžiky po boků hrdinů, které jsme si tolik zamilovali.

Čekají na nás celkem tři povídky. V té první nakoukneme do minulosti Allysson, matky hlavní hrdinky a budoucí vládkyně. Poznáme, jak se seznámila s Thomasem, který se ocitl v krutých spárech druhé sestry.

V té druhé se podíváme na zoubek Zachovi, zjistíme, čím vším si musel projít, aby si vysloužil srdce děvčete, jež tolik miloval. Jak musel překonávat svou nenávist k obrovské můře a co všechno obětoval pro to, aby si splnil svůj sen.

A pak je tu konečně třetí „vyprávění“, které je dle mého ze všech nejlepší. Odkrývá totiž minulost i budoucnost novopečené vladařky. První polovinu tvoří vzpomínky ze života mezi lidmi, plné obyčejných rodinných strastí a radostí. Ta druhá odkrývá nesmrtelnou stránku bytí, která je až po okraj naplněná nespoutanou šíleností Říše divů.


Suma sumárum jedná se o opravdu příjemné počteníčko na jeden nebo dva zimní večery, které vám navíc dokonale zvýší přehled o všem, co se v předchozích knížkách dělo. Díky tomuhle malému bonusu totiž všechny události zapadnou na svá místa a vytvoří tak jedinečnou skládačku fantastické ságy.

Takže pokud patříte mezi velké milovníky světa podivuhodných stvoření, tak byste si rozhodně neměli tenhle kousek nechat ujít. Navíc A. G. Howard slibuje, že toho jednou bude víc. Můžeme tedy očekávat, že by se tahle malá „třešnička na dortu“ mohla jednoho dne proměnit v obrovský a chutný zákusek? No, já bych si rozhodně nestěžovala, vy snad ano?

Hodnocení autora recenze
70% 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registraceDalší zajímavé recenzeNezbytná příručka každého fanouška Star Wars
Recenze knihy Star Wars - Galaktický atlas

Sympaťáci ve službách zvrhlíků
Recenze knihy Stalkeři