Daemon

Originální název: Daemon

Volvox Globator - 2009
ISBN: 978-80-7207-752-6

Volvox Globator (2009) 978-80-7207-752-6 350

Technothriller, který si vysloužil uznání technických odborníků i běžných čtenářů. Příběh začíná předčasným úmrtím Matthewa Sobola, designéra počítačových her, který po sobě zanechal program, jenž sleduje nekrology na internetu. Ten po Sobolově smrti uvede do pohybu sérii dalších programů, které přesunují peníze, najímají pomocníky a dokonce i zabíjejí. Detektiv Peter Sebec má za úkol zastavit vraha ze záhrobí v nebývale složitém a propojeném světě. Sebeck musí Sobolovi zabránit v dosažení jeho cíle, nejdříve však musí zjistit, co jím vlastně je. Daemon je technicky přesný román ve svižném tempu, při jehož četbě běhá mráz po zádech. Ukazuje, jak složité je rozhraní mezi lidmi a počítači a jaká potenciální rizika nás možná jednoho dne čekají. (Založil/a: Antonín)

Daniel Suarez Daniel Suarez
*21.12.1964

Balu
  10. 6. 2014, 20:17
Neznal jsem to. Nikdy jsem neslyšel ani o autorovi, natož o jeho knize - náhodou jsem ji našel v antikvariátu.
Je to strhující, je to důmyslné, je to velmi čtivé a poutavé. A je to docela mrazivé, protože to není příliš vzdálené realitě. Důvod, proč nedám všech pět hvězd, je jisté rozčarování z poněkud useknutého konce. Přesto rozhodně doporučuji k přečtení.
EDIT: Á, ano. Useknutý konec je zde zjevně proto, že Suarez k tomuto napsal i druhý díl jménem Freedom. S ohledem na to, jak známá (a tudíž patrně i prodávaná) je tato kniha, asi nezbývá nic jiného, než si ji (opět) opatřit v originále.
ScheRas
  26. 6. 2013, 20:09
Zajímavost: Daniel Suarez prodal filmová práva na knihu Daemon společnosti Paramount Pictures. Studio ovšem ona práva nevyužila a tak se v prosinci roku 2012 vrátila zpět Suarezovi.

---------------------

Strhující techno-thriller při kterém tuhne krev v žilách. Daniel Suarez dokázal využít své znalosti z IT a udělat z Daemona po technické stránce velice povedené dílo, což napomáhá celkové atmosféře a navozuje ve čtenáři pocit, zda-li se náhodou tohle všechno nemůže opravdu stát. Doufejme, že příběh zůstane jen na papíře.
(94%)
fijola
  1. 6. 2015, 15:29
Skvělá knížka s naprosto nečekanými zvraty. Na konci jsem neměla tušení, kdo je "zlý a kdo je dobrý". Chytlo mě to tak, že hned jdu shánět 2. díl.