Eon: Znovuzrození Dračího oka

Eon: Znovuzrození Dračího oka Originální název: Eon: Dragoneye Reborn

Jota - 2009
ISBN: 978-80-7217-655-7

Jota (2009) 978-80-7217-655-7 344

Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem v šermu a magii, má však nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka studující v přestrojení, aby se mohla stát Dračím okem - učedníkem draků štěstěny. Protože ženám je dračí magie zapovězena, vystavuje se velkému nebezpečí. Když začne hrozit, že tajemství vyjde na světlo, octne se uprostřed vražedného boje o císařský trůn a o vlastní život. (Založil/a: Chemísek)

Alison Goodman Alison Goodman
*18.08.1966

Evča Běhálková
  27. 9. 2014, 9:40
Panečku, to byla jízda! Miluju draky i dračí knížky a tahle se stala jednou z mých nej. Kam se na ni hrabe Eragon! :D celý příběh se mi moc líbil. Vůbec jsem to nečekala. Líbí se mi prostředí, hlavní hrdinka i všechna dračí oka a jejich draci.
Lucie Č.
  2. 9. 2016, 7:42
Kniha byla naprosto skvělá. Když jsem jí četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorka vytvořila nádherný nový svět, který byl opravdu propracovaný. Hlavní postavy - ať už záporné nebo kladné - mají velmi dobře vykreslené charaktery. V příběhu nechybí nic, co má správná kniha mít - napětí, akce a romantika. A hlavně draci!
Zíza
  26. 10. 2011, 22:29
Průměrně napsané, schematické, držící se přesného scénáře žánru. Přišlo mi, že kniha postrádá určitý spád, který na takových knihách miluji. Smůla. Ale na druhou stranu nebylo to špatné. Pro starší děti postačující - kniha obsahuje trochu surovosti. Eona jako Eon mi byla nesympatická a vytáčela mě svou domýšlivostí, snad to ve druhém díle bude lepší. Snadno předvídatelné. Nezažila jsem moment překvapení. Ani napětí kupodivu. A teď už jen jedna otázka: skončí Eona v (zamilovaných) rukou císaře?
SaoKissa
  26. 6. 2011, 10:25
Úžasné. Naprosto senzačně začleněný příběh do \"Staré Číny\". Zápletky, romantika, bitvy, zrada, každý si tam najde TO svoje. Jen to čekání na druhý díl je trochu otravné...