Životy, které jsme ztratili

Podtitul: Padlý svět 2

Egmont - 2013
ISBN: 978-80-252-2438-0

Egmont (2013) 978-80-252-2438-0 320

Tajemný virus téměř zničil malou ostrovní komunitu, v které Kaelyn dosud žila. Po měsících přísné karantény připlouvá k ostrovu první loď z pevniny. Ale přestože Kaelyn má velkou radost, že opět vidí svého přítele Lea, zprávy, které přináší, nejsou vůbec dobré. Virus zdecimoval i pevninu a lidé tam potřebují pomoc stejně zoufale jako ostrované. (Založil/a: Kůstka)

Megan Crewe Megan Crewe
*1980

DanielOsbourne
  26. 12. 2015, 13:23
Rozhodně lepší počtení, než byl první díl. Knize vyloženě prospělo, že se autorka rozhodla nepokračovat v deníkových zápiscích a psát knihu normálním, výpravným stylem. Ale jsem tedy pevně rozhodnut, že si pořídím třetí díl v angličtině, protože to jak tenhle díl skončil...to by takhle nešlo. Takže pokud by někdo z vás náhodou měl třetí díl v angličtině doma a rádi by jste se ho zbavili, dejte vědět, protože bych byl velký zájemce.
Plue
  4. 1. 2016, 23:15
Zvrhlo se to v pořádnou slátaninu. Postavy v knize jako by přestaly přemýšlet a začaly se chovat naprosto pitomě. Kdo si vezme v zimě na výpravu džínsy? Vzdá se voják bez váhání své zbraně a svěří jí dítěti? Nebo jak někdo může nechat cenné věci bez dozoru?
Věta: "Jsem v pohodě," mi začala lézt krkem. Stejně tak neustálé muckání hlavních hrdinů, které vyplňovalo většinu knihy. Postrádala jsem příběh, šlo jen o popis putování napříč zamrzlou krajinou.
IvannaManson
  23. 10. 2015, 0:04
Opět 5 hvězdiček, kniha perfektní, napínavá a těším se na třetí díl, který si ale vzhledem k okolnostem budu pravděpodobně muset přečíst v angličtině. Připojuji nenávist k takovým nakladatelstvím jako je Egmont, která nevydávají knižní série do konce. Gava jsem si neskutečně zamilovala, jen se teď nějak prokousat anglickou knihou, abych zjistila, jak to s ním a Tobiasem dopadne.
Lindsey
  20. 12. 2014, 0:13
Poněkud slabší než jednička. První díl byl velmi emotivní, originální a člověka nutil zamýšlet se nad určitými věcmi. Dvojka mi hodně připomínala moje oblíbené Walking Dead (stálé útěky a putování), ale i přesto mě až tolik nezaujala. Příběh trochu ztrácí na originalitě a celkově mi přijde, že se potýká se stejným problémem jako mnoho trilogií - a sice druhý díl pouze jako výplň mezi úvodem a závěrem. Každopádně se na závěr trilogie těším, snad jí napraví reputaci.
Jannnaj
  12. 9. 2013, 17:53
Hezky se mi to četlo, dalo by se říc, že o proti 1. dílu je tato kniha akčnější, ikdyž jednička mě dostala pro originální nápad, ve dvojce se tento nápad družné chřipky pouze rozvíjí..útěky,honičky,snaha přežít,demoralizace lidstva..nicméně se těším na závěrečný díl, snad autorka ještě něčím překvapí
Angel Writie
  8. 5. 2016, 18:39
panebože! Kniha je šílený žrout času a když jsem jí dostala k vánocům do mé "skrovné" knihovničky, málem jsem plakala, protože jsem se tohohle dílu nemohla dočkat. Díl byl jako minulý naprosto úžasný jen mě mrzí, že nebude další díl v češtině, proto mě tak napadlo, pokud by se tady našel nějaký znalec angličtiny nebo jen někdo, kdo by se rád prokousal dalšími díly, prosím, kontaktujte mě. Mám totiž spolu s kamarádkou v plánu jednu věc ohledně této knihy.